Inspekcija: Maksimālais sods bērnunamos par vardarbību pret bērnu – 250 eiro

Ja bērnunama audzinātājs ir rupji izturējies pret bērniem un bijis pat fiziski vardarbīgs, tad maksimālais sods, kas viņu var piemeklēt ir 250 eiro naudas sods, LTV7 raidījumā “Točki nad i” apstiprināja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Ilona Kronberga, raksta rus.lsm.lv.

“Ja aizdomas tiks apstiprinātas, tad atkarībā no nodarījuma būs administratīvais sods. Tā summas var būt dažādas, taču maksimālais sods ir 250 eiro,” paskaidroja Kronberga.

Tomēr šāds darbinieks nav obligāti jāatbrīvo no darba. Gala lēmums paliek iestādes vadītāja ziņā. “Likums nosaka, ja darba devējam ir informācija, ka kāda konkrēta persona varēja izdarīt šādu pārkāpumu, tad pārbaudes laikā viņai ir jābūt atstādinātai no pienākuma pildīšanas. Ja vaina ir pierādīta, tad bērnunama vadībai ir jāpieņem lēmums [par to, vai šādu darbinieku ir jāpatur darbā],” paskaidroja Kronberga.

Viņa atzina, ka patlaban inspekcija pārbauda divus gadījumos, kad bērnunama darbinieki, iespējams, ir izmantojuši nepedagoģiskas darba metodes. Tiesa, viņa atteicās iztirzāt šos gadījumus dziļāk, vien norādot, ka cer pārbaudes pabeigt maijā.

Ziņots, ka diskusija par bērnunamiem un tur mītošo bērnu dzīves kvalitāti aizsākās līdz ar sabiedrisko mediju rubriku “Sistēmas bērni”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti