Par vairāk nekā 4,5 miljoniem eiro modernizēta Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola

Ar jaunu skolas ēku un modernizētām telpām mācību gads pavisam drīz sāksies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Līdz ar to audzēkņiem un pedagogiem būs iespēja strādāt mūsdienīgās telpās. Vienlaikus pie esošās skolas tapa jaunbūve Alejas ielā, kā arī tika modernizētas telpas Ausekļa ielā un izbūvēta dienesta viesnīca.

Par vairāk nekā 4,5 miljoniem eiro modernizēta Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolaInga Ozola

  Būvdarbi skolā tiek realizēti, pateicoties Kultūras ministrijas un ERAF atbalstam projekta "Profesionālās izglītības un kompetences centra "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" kultūrizglītības mācību vides modernizēšana" ietvaros. Kopējās projekta izmaksas sasniedz nedaudz vairāk kā 4, 5 miljonus eiro.   

  Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītājs Ivars Pilips-Matisons ieskicē vietu, kur jau notikušas būtiskas vizuālas pārmaiņas. Pagalms ieguvis neierastus risinājumus ar zaļumiem apaudzētiem uzkalniņiem un dažādu celiņu veidojumiem, kur nākotnē varēs notikt gan koncerti, gan modes skates.

  "Audzēkņiem būs skaista iespēja no vecās ēkas nokļūt jaunajā ēkā, kur notiks citas nodarbības. Pagalms ir tāds savienojošs elements starp visām būvēm, kas atrodas šeit. Ir vairākas ēkas, ir jaunbūve, pagalma ēka," stāsta Pilips-Matisons.

  Pārmaiņas, kas tagad jau ieguvušas reālas aprises un jaunbūves fasāde ieguvusi rūsas krāsojumu, Liepājā radīja zināmu ažiotāžu un bažas, vai jaunbūve iederēsies pilsētvidē līdzās senajai sarkano ķieģeļu ēkai.

  "Mēs pirmo reizi ar šādu materiālu strādājām, likās parasts bleķis, kad ieraudzījām Rīgā šādu risinājumu, mums likās, ka būs labi, un bija skaidrs, ka tas te piestāvēs. Otra puse ir labāk sarūsējusi, mēnesis, divi, vajag vairāk lietu," par arhitekta Andra Kokina izvēlēto fasādes risinājumu stāsta būvniecības uzņēmuma "UPTK” pārstāvis Raivis Kirhners.

  Visā skolas ēkā domāts par zaļiem risinājumiem, elektrības taupīšanu, drošību un citām mūsdienīgām iespējām, piemēram, skolēni skolā varēs iekļūt tikai ar saviem mobilajiem tālruņiem.

  Tajā pat laikā atpūtas telpā nebūs viss ierasts digitāls ekrāns, bet gan bibliotēka ar grāmatām, stāsta skolas direktore Inga Auziņa. "Mūsu bibliotēka noteikti spēs salikt priekšā klasiķus, varbūt viņš [skolēns] tās piecpadsmit minūtes neskatīties telefonā, varbūt palasīs dzeju, Ziedoņa epifānijas," piebilst Auziņa.

  Skolā izvēlēti mūsdienīgi mēbeļu un skaņas izolācijas risinājumi, izmantojot vietējos ražotājus.

  "Mēs atrodamies Koka izstrādāju dizaina nodaļā ar skaistiem, plašiem logiem, pašlaik veicam labiekārtošanu. Mūsu darbnīcas ir kļuvušas lielākas, plašākas un visas iekārtas ir sakārtotas tā, lai tehnoloģisko procesu varētu veikt pareizi – sākt ar lielajiem darbiem – ar ēvelēšanu, zāģēšanu un beigt ar slīpēšanu un apdari. Telpas ir iekārtotas tā, lai varētu individuāli audzēkņi strādāt," par iespējām, kas jaunajā ēkā būs pieejamas audzēkņiem stāsta Pilips-Matisons.

  Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa uzsver, ka mācību korpusam bija jābūt funkcionālam ar gaismas prasībām, kas saistīts ar skolas specifiku. Vienlaikus šim projektam notiek arī senās mūzikas skolas ēkas renovācija.   

  „Mēs paspēsim, domājam, ka sāksim darbu 1. septembrī. Vienīgi dienesta viesnīcā darbi beigsies oktobrī. Darbu sāksim gan jaunajā mākslas skolas jaunbūvē, gan Ausekļu ielas renovētajā, slavenajā Melngaiļa skolas koncertzālē, kur ir vislabākā akustika no zālēm, kur saglabāts vecais parkets, durvis, esam mēģinājuši saglabāt senās mūzikas skolas garu," uzsver Auziņa.

  Būvniecības darbi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā sākās pagājušā gada novembrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti