Par Rīgas Stradiņa universitātes rektoru ievēlēts Aigars Pētersons

Ceturtdien, 9. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulcē par RSU jauno rektoru ievēlēja profesoru Aigaru Pētersonu, informēja universitāte.

Par profesoru Aigaru Pētersonu nobalsoja 85 no 118 Satversmes sapulces dalībniekiem, savukārt par profesoru Jāni Vētru – 33 Satversmes sapulces pārstāvji.

RSU rektoru uz pieciem gadiem ievēlē universitātes Satversmes sapulce, kura sastāv no 130 augstskolas pārstāvjiem, to skaitā 26 studentiem. Par rektoru ievēlē to kandidātu, par kuru klātesošie ir atdevuši vairāk nekā pusi balsu. Saskaņā ar Augstskolu likumu augstskolas ievēlēto rektoru vēl apstiprina Ministru kabinets. Rektors amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Aigars Pētersons dzimis 1959. gadā. Habilitēts medicīnas doktors, profesors (kopš 1999. gada), RSU strādā kopš 1984. gada, 435 zinātniskās publikācijas, četri izgudrojumi, Hirša indekss – 7. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti.

Profesors Aigars Pētersons Rīgas Stradiņa universitātē bijis Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, šobrīd Doktorantūras nodaļas dekāns, izgājis cauri visiem universitātes posmiem.  

Organizatoriskā pieredze: bijis katedras vadītājs, dekāns, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis, profesionālās asociācijas prezidents, Latvijas Republikas Saeimas deputāts, Rīgas domes deputāts.

Aigars Pētersons: Par prioritātēm RSU amatā
00:00 / 01:14
Lejuplādēt
Pētersona prioritātes ir izcilas kvalitātes studijas modernā, sakārtotā vidē,  pētniecības attīstība, mobilitāte un internacionalizācija gan studējošajiem, gan docētājiem,  finansiāla patstāvība un pats  galvenais - cieņpilna sadarbība visās Rīgas Stradiņa universitātes darbinieku grupās.

Rīgas Stradiņa universitāti mēs redzam kā atvērta tipa Eiropas universitāti, kur mācību programmas ir balstītas uz pētniecību, taču īpaši tiek akcentēta prasmju un kompetenču ieguve, sacīja Pētersons.

Tajā pašā laikā viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem ir arī ārvalstu studentu piesaiste, un šai izglītībai ir būt konkurētspējīgai,  Rīgas Stradiņa universitātes absolventiem ir jābūt spējīgiem atrast pielietojumu jau mītnes zemē darba tirgū, sacīja Pētersons.

Pašreizējam  rektoram profesoram Jānim Gardovskim pilnvaras beidzas šī gada 31. decembrī. Līdz ar to jaunajam rektoram darbs būtu jāsāk no nākamā gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt