1:1

1:1 Gundars Rēders : Kārlis Šadurskis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Normunds Bergs

1:1 Gundars Rēders : Dzintars Rasnačs

Par Rasnača padomnieci kļūs pretrunīgi vērtētā juridiskā atzinuma autore Rudevska

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) pieņems darbā par ārštata padomnieci juristi Baibu Rudevsku, kura ir pretrunīgi vērtētā atzinuma par Stambulas konvenciju autore.

Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” Rasnačs paziņoja, ka, sākot ar pirmdienu, Rudevska tiks pieņemta darbā par tieslietu ministra juridisko padomnieci. Rudevska ir autore Tieslietu ministrijas pasūtītajam atzinumam par Stambulas konvenciju, kas tika kritizēts gan publiskajā telpā, gan juristu vidū.

Savukārt taujāts par iemesliem viņa asajiem iebildumiem pret Stambulas konvencijas parakstīšanu, Rasnačs pauda, ka tajā ietverta “genderisma ideoloģija”, kas esot saistīta ar tradicionālo dzimumatšķirību noliegšanu un tiesību došanu ikvienam pieņemt jebkuru sociālo dzimumu.

Skaidrojot jēdzienu “sociālais dzimums” ministrs to nodēvēja par aktīvu kreisi liberālo ideoloģiju, kas vērsta pret gadu simtiem iedibinātām tradicionālām vērtībām.

Raidījumā vairakkārt izvērtās diskusijas starp radījuma vadītāju Gundaru Rēderu un Rasnaču, kurās ministrs izvairījās precīzi atbildēt uz jautājumiem. Tas raisīja arī kritiku sociālajos tīklos:

Jau ziņots, ka ministru vairākums maija vidū akceptēja Stambulas konvencijas parakstīšanu Latvijas vārdā, un to darīs labklājības ministrs. Savukārt tieslietu ministrs cer, ka Saeimā dokumenta ratifikācija iestrēgs – un uz ilgu laiku. Konvencijai pievienota arī deklarācija, kurā Latvija paskaidro, ka piemēros konvenciju atbilstoši mūsu valsts Satversmei.

Stambulas konvencija detalizēti atrunā dažādus vardarbības paveidus, uzliekot par pienākumu par tiem paredzēt arī sodus Krimināllikumā. Tāpat konvencijā daudz tiek runāts arī par prevenciju un izglītošanu, lai mazinātu sabiedrībā iesīkstējušos stereotipus, uzsverot, ka vardarbība ģimenē nav pieļaujama. Dokuments paredz radīt dažādus sociālos pakalpojumus, piemēram, atbalsta un krīžu centrus, kā arī bezmaksas palīdzības telefona līniju vardarbības upuriem.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti