1:1

1:1 Gundars Rēders : Kārlis Šadurskis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Normunds Bergs

1:1 Gundars Rēders : Dzintars Rasnačs

Par Rasnača padomnieci kļūs pretrunīgi vērtētā juridiskā atzinuma autore Rudevska

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) pieņems darbā par ārštata padomnieci juristi Baibu Rudevsku, kura ir pretrunīgi vērtētā atzinuma par Stambulas konvenciju autore.

Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” Rasnačs paziņoja, ka, sākot ar pirmdienu, Rudevska tiks pieņemta darbā par tieslietu ministra juridisko padomnieci. Rudevska ir autore Tieslietu ministrijas pasūtītajam atzinumam par Stambulas konvenciju, kas tika kritizēts gan publiskajā telpā, gan juristu vidū.

Savukārt taujāts par iemesliem viņa asajiem iebildumiem pret Stambulas konvencijas parakstīšanu, Rasnačs pauda, ka tajā ietverta “genderisma ideoloģija”, kas esot saistīta ar tradicionālo dzimumatšķirību noliegšanu un tiesību došanu ikvienam pieņemt jebkuru sociālo dzimumu.

Skaidrojot jēdzienu “sociālais dzimums” ministrs to nodēvēja par aktīvu kreisi liberālo ideoloģiju, kas vērsta pret gadu simtiem iedibinātām tradicionālām vērtībām.

Raidījumā vairakkārt izvērtās diskusijas starp radījuma vadītāju Gundaru Rēderu un Rasnaču, kurās ministrs izvairījās precīzi atbildēt uz jautājumiem. Tas raisīja arī kritiku sociālajos tīklos:

Jau ziņots, ka ministru vairākums maija vidū akceptēja Stambulas konvencijas parakstīšanu Latvijas vārdā, un to darīs labklājības ministrs. Savukārt tieslietu ministrs cer, ka Saeimā dokumenta ratifikācija iestrēgs – un uz ilgu laiku. Konvencijai pievienota arī deklarācija, kurā Latvija paskaidro, ka piemēros konvenciju atbilstoši mūsu valsts Satversmei.

Stambulas konvencija detalizēti atrunā dažādus vardarbības paveidus, uzliekot par pienākumu par tiem paredzēt arī sodus Krimināllikumā. Tāpat konvencijā daudz tiek runāts arī par prevenciju un izglītošanu, lai mazinātu sabiedrībā iesīkstējušos stereotipus, uzsverot, ka vardarbība ģimenē nav pieļaujama. Dokuments paredz radīt dažādus sociālos pakalpojumus, piemēram, atbalsta un krīžu centrus, kā arī bezmaksas palīdzības telefona līniju vardarbības upuriem.

72 komentāri
Agita Geslere
Nevajag kremli - pašu dzeguzes tukšu valsti jau izkūkojušas....
Es
Nu neba jau bez kremļa palīdzīgās rokas. ZZS, TP par S pat nerunājot. V savukārt ir izdarijusi visu lai sadrumstalotu latviešu vēlētāju, tādejādi palīdzot kremlim nostiprināt ietekmi biznesā un vasts pārvaldē caur jau minētājām partijām.
par ideoloģijas sludināšanu lsm.lv
Cien. raksta autori: Autori: lsm.lv ziņu redakcija, lūdzu, atturieties piekārt cilvēkiem (piem, pretrunīgi vērtētā ) un notikumiem jūsu privāto pārliecību, jo Jūs, lsm.lv ziņu redakcija, algu saņemat no valsts budžeta, t.i. strādājat valstij piederošā uzņēmumā. Ja gribat sludināt savu privāto pārliecību tad atstājiet lsm.lv un pievienojieties delfi , apollo, vai kādai citai plašsaziņai.
par ideoloģijas sludināšanu satrauk
diemžēl tie ir tikai mūsu kreiso komunistu-nacistu slapjie sapnīši par pasaules kundzību. Tāpēc samierinieties, ka lsm.lv turpinās publicēt objektīvu un neatkarīgu viedokli, kas ir pretīgs jebkuram autoritārisma-kolektīvisma sekotājam.
par ideoloģijas sludināšanu satrauk
dārgā kundze, par ideoloģiju ir tiesa, tikai šajā gadījumā jāšķir: lsm.lv tiek ievietoti tendenciozi raksti kreisā liberālisma garā, kuri atbilst V. vadītās valdības ziedu laikiem. Tur neko nevar pārmest - tāpēc jau plēšas dēļ tām vietām Saeimā un valdībā, lai bez naudas saņemšanas arī vēl bīdītu uz priekšu savu ideoloģiju. Es gan nezinu, kāda īpaša ideoloģija ir V. kā partijai, bet tas nu tā. Gan jau ko no ES Briseles "elites" (no kuru vidū ir pat augstus amatus aizņēmuši cilvēki bez vidusskolas atestāta) ir sagrābstījuši. Otra - komentātoru pārliecība un personiskie uzskati par lietām. 100. pants ļauj cilvēkam ticēt pat dzīvei pēc nāves, resp. inkarnācijai. Tur darīt neko nedz var, nedz vajadzētu. Protams, nepieļaujami ir komentētāju rupja apsaukšana nicināmos vārdos, viņu niku dublēšana un mēdīšanās. Pārmēra raizes turēt nevajag : būs kā Polijā - pēc PiS , kas ir konservatīva, visi liberāļi no redakcijām tika izsviesti un raud Vācijas presē ka demokrātijā Polijā esot pagalam :)
Pilsonis
Bet ja atklāti, tad visi jau tāpat redzēja, ka Rasnačs uzvedās kā sanarkojies ķēms un nespēja pateikt nevienu sakarīgu un loģisku argumentu, bet tā ķērās pie netīriem apmelnojošiem uzbraucieniem žurnālistam. Reāli kauns par tādu ministru, demagogu un stulbeni, fuij, pretīgs tas Rasnačs un visi viņa vaukšķi!
ES
Pretīgi ir tas,ka tautai tiek uzspiests žurnālistu viedoklis....varbūt viņam tas ir pasūtījums...bet intervijai jānotiek tādā gaisotnē,lai to būtu iespējams saklausīt un apjaust,par ko ir jautājums un,kurš sniedz atbildi....
Jums pilsoni 16.08
ir zināmas grūtības izteikties latviski, kāpēc nerakstit kādā no ierastās svešvalodas paveidiem? Kuru ir 3? Latviešu valoda šādam žogmales stilam nav īsti piemerpta.
Pilsonis
Skatos, ka liberastu apmaksātie troļļi ir rūpīgi strādajuši pie komentēšanas un plusiņu spaidīšanas. Par rēderu biju labākās domās, šādu demagoģiju gvelzt pa tv... pilnīgs vājprāts, nekādas loģikas nemaz nerunājot par ētiku. Rasnačam gan cepuri nost, labi noturējās pret šādu netīru apmelnojošu pressingu. Rēders pat pieķērās pie iemīļotās kremlinu troļļu taktikas, kad ar demagoģiju vairs nepietika, centās pāriet uz personiskiem aizvainojumiem... fuij, pretīgi, ka tādi ceņšas sabiedrībai uzspiest savu viedokli.
Jums pilsoni 15:46
ir zināmas grūtības izteikties latviski, kāpēc nerakstit kādā no ierastās svešvalodas paveidiem? Kuru ir 3? Latviešu valoda šādam žogmales stilam nav īsti piemerpta.
Maija
Visu cieņu Rasnača kungam!
Maija
Lai atklāti nostātos Krievijas propagandas pusē, ir nepieciešama liela drosme!
Viss kļuva skaidrs, kad
Rasnaču metās aizstāvē Kremļa dzeguze Stepaņenko.
Džundars R.
Tas viss ir Vienotības" mēģinājums "izšaut pēdējo pulveri",zinot kāds ir viņu reitings.
to D
Ja neesi pamanījis,saruna notika latviski.
Agita Geslere Geslere
Tieši tā - saruna notika latviešu valodā un nevis angļu.... Gundars Rēders neskaitāmas reizes uzbāzās raidījuma klausītājiem ar vārdu "džender" Un tas nav latviešu vārds - tik tiešām....un šeit būtu darbs valodniekiem,lai noformulētu - kā latviešiem pareizi būtu šis vārds jātulko vai jāapzīmē,vai jāpielieto.....Šobrīd tiek rakstīts un izrunāts Latvijā "genders" ,jo latviešu valodā rakstot "g" arī izrunā "g" un nav nekāds "dženders".... un kamēr šis vārds "genders" būs tikai aizguvums - tā arī tiks rakstīts un izrunāts.....un žurnālistam jau tas ir jāsaprot....Katrā gadījumā ,pateicoties žurnālista līmenim,tika nodemonstrēta zemas klases paraugstunda intervijai....Iesaku vēlreiz to murgu noklausīties un izlasīt pirms raksti komentārus....
Agita Geslere
Piebildīšu,ka esmu šo konvenciju izlasījusi un es personīgi tādu,kāda tā ir - neparakstītu. Bet tās ir manas domas....tomēr rodas iespaids,ka nevienu neinteresē vispār nekādas vēlētāju domas un šajā konkrētajā raidījumā, žurnālists centās ar saviem tendenciozajiem jautājumiem uzspiest klausītājiem savus uzskatus un pats arī uz saviem jautājumiem centās atbildēt - demonstrējot savus uzskatus ,radot raidījuma laikā haosu...Pie tam nevietā angliski tika uzsvērts vārds "džender",neskatoties,ka raidījums tika vadīts latviski un vārdu 'genders" tā arī raksta ar "g" un tā arī izrunā......Šajā raidījumā tika nodemonstrēts,ka morāle un ētika atsevišķiem žurnālistiem neeksistē...
brīnums,
ka tas žurnālistiņš neliek sevi uzrunāt par'Džanderu Rīderu.Tā ākstoties,viņam tas ētera laiks pagāja.Ministra teikto reizēm bija grūti saklausīt.
Agita Geslere
Savu pilnīgo aprobežotību žurnālists nodemonstrēja ar vārda "genders" izrunu. Es vēlētos saprast - no kura laika raidījumos latviešu valod sāk bārstīt vārdus citā valodā.Piemēram ar šo vārdu "genders". Žurnālistam būtu vislabāk jāsaprot,ka latviešu valodā mēs šo vārdu esam aizguvuši un rakstām ar " g" "genders" No kura laika ,šo vārdu mēs izrunājam kā "dženders" ,ja rakstām "genders" ? Ja runa ir par tekstu latviešu valodā.Ja mēs izrunājam "dž" tad arī latviski tā rakstām.G.Rēderam ieteiktu latviešu val.kursus apmeklēt. Žurnālists,Gundars Rēders sevi parādīja konkrētajā raidījumā no vissliktākās puses,cik vien tas bija iespēja,s....viņš pats uzstāda jautājumus un neatļauj atbildēt un runā pa virsu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam....manā izpratnē šo konkŗēto žurnālistu ēterā,kas aizņem dārgo laiku ,vispār nedrīkst aicināt....Gundara Rēdera nekulturālās un neētiskās uzvedības dēļ vairākkārtīgi ,daudzu minūšu garumā nebija iespējams vispār neko saklausīt...
:D
Paldies, tu nodemonstrēji totālu aprobežotību. Latviešu valodā nav vārda "genders". Tas ir aizguvums no angļu valodas, kuru angliski izrunā "džender".
izlasi konvenciju -> konvencija
neviens no nosauktajiem konvencijas punktiem nemaina tradicionālās ģimenes sociālo lomu sadalījumu un nepiedāvā atšķirīgu dzimumu traktējumu angļu vārds 'gender' ir normāls termins, kas nenozīmē dzimuma maiņu, bet 'dzimumu', (gan sociālu, gan bioloģisku). neitrāls termins var iegūt emocionāli perversu nokrāsu tikai slima cilvēka smadzenēs geji nav mainījuši dzimumu, nemurgo idiot. seksuālā orientācija vai bioloģiskā un psiholoģiskā dzimumu neatbilstība ir bioloģiski, nevis sociāli determinēta. 4. punkts ir par diskriminācijas aizliegumu, t.sk pret gejiem un transpersonām. tam nekāda sakara ar tradicionālo ģimenes sociālo lomu sadalījumu konvencijas ir pret vardarbību pret sievieti un tu esi lielisks piemērs, ka pret vardarbības ierobežošanu iestājas tikai slimi idioti
nacionāliste
Man ir 67 gadi un milzīgs kauns par nacionālo apvienību un viņu ministru Rasnaču. Es par viņiem balsoju, bet redzot šo atgriešanos viduslaikos, NEKAD vairs to nedarīšu. Man tiešām kauns.
Es
Es to labi zinu, jo pats esmu NA štata komentētājs un ar dažādiem nikiem radu klišejiskus pseidokomentētājus ar klišejiskiem tekstiem! Diemžēl neviens normāls cilvēks mūsu centienus neņem vērā, jo tie ir brutāla, zemas kvalitātes un slikti slēpta propaganda.
Es
Neko labāku PR veidotāju kantoris nespēj izgudrot, kā vien veidot klišejiskus pseidokomentētājus ar klišejiskiem tekstiem, kur daudz maz saprotošam lasītājam redzams, ka komentārs ir viltus!
Da!
I ja za nih uzhe golosovatj ne budu! Nikogda!
toms
Latvija beizas aiz Jūrmalas! ... raidījums kā ieskats bērnudarzā!
Agita Geslere
Jo žurnālists neievēro nekādas ētikas normas...pats jautā un pats uzspiež savas atbildes....
Pretīgi
Žēl, ka LTV 1 ir objektīvs un politiski neitrāls medijs un nav lēts un pērkams putinistu-nacionālistu medijs, kas tiražētu neprofesionālu un masivētu NA propagandu. LSM štata komentētāj, "liberist", izdoma sev citu "niku"
Pretīgi
Es savu "niku" gudroju 2 nedēļas un LSM štata komunistu-nacistu komentētājiem ļoti neptīk, ja mūsu smagais komentāru darbs tiek izņirgāts un mēs sāpīgi pārdzīvojam, ja mums ir mazāk plusiņu, nekā normālu cilvēku komentāriem
Es
Rasnačs gan nav tas labākais kas NA ir, taču par to konvenciju viņam taisnība. Vāji, aiz vardarbības apkarošanas izkārtnes slēpta "sociālo dzimumu" propoganda!I
Mēs
Kur argumenti? Nav :))))))))) Pat lopu barā ir hierarhija un sociālās lomas. Sociālo aspektu noliegšana ir tikpat debila kā apgalvojumi, ka Zeme ir plakana. Laikam tu esi vēl zemākā līmenī, nekā lopi un eksistē tikai bioloģiskā līmenī. Tāda ir tā NA biomasa :)))))))))
Es
Ieteiktu Jums ieiet aukstā dušā, runā tas palīdzot sakoncentrēties, lai spētu noškirt bioloģiskas no mākslīgi radītām (sub)kulturālām atšķirībām (lomām).
Mēs
Nav nekādu pretrunu starp dzimuma bioloģisko un sociālo skaidrojumiem. Kur problēma? Nevarat izlemt, kas esi - Kārlītis vai Karlīnīte? :)))))))))
Es
Nelejiet ūdeni. Lūk paskaidrojumi kas ir un ar ko atšķiras bioloģiskais no sociālā dzimuma. http://www.lm.gov.lv/text/220
Mēs
Tev, Rasnačam un NA komandai ir problēmas ar sava dzimuma izvēli? Termins „sociālais dzimums (dzimte)” konvencijā nozīmē, ka izmantotie termini „sievietes” un „vīrieši” definē, kas ir „vīrišķīgs” un kas ir „sievišķīgs”, dažādos vēsturiskajos laikos un dažādās kultūrās. Cilvēks nevar izvēlēties savu sociālo dzimumu, līdzīgi kā cilvēks nevar izvēlēties savu dzimto valodu. Sociālais dzimums nozīmē, ka „sievietes” ir „sievietes”, bet „vīrieši” ir „vīrieši”. Sociālais dzimums tev, Rasnačam un NA neļauj būt par Karlīnēm :))))))))))))))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti