Kultūras ziņas

Pauļa Liepas politaktīva izstāde

Kultūras ziņas

PRADO muzeja 12 raksturi Rīgas Biržā

Grambainais ceļš uz jauno Mežaparka estrādi

Par Mežaparka estrādes pārbūvi būvnieki prasa 5-10 miljonus vairāk, nekā gaidīts

Ja Mežaparka estrādes iepirkuma rezultāti netiks apstrīdēti Iepirkumu uzraudzības birojā, līgumu ar uzvarētāju varētu slēgt tūlīt pēc Lieldienām. Taču, ja būs sūdzības, tas, visticamāk, nozīmēs, ka laika trūkuma dēļ estrādes pārbūvi pirms simtgades dziesmu svētkiem nesāks vispār. 

Mežaparka estrādes pārbūvei iesniegti trīs piedāvājumi, kas par pieciem līdz pat desmit miljoniem pārsniedz projektētāju aplēsto kontroltāmi.

Provizorisko 19 miljonu vietā būvnieki piedāvājuši darbus paveikt par 24,5 līdz 27,5 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Uz Mežaparka estrādes pārbūvi pretendē personu apvienība "Lemminkainen", ko veido somu būvnieku pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā, vietējo būvnieku LNK un "ReRe" apvienība, kā arī personu apvienība "Monum" un "Litana ir Ko" no Lietuvas. Divi no būvniekiem iepriekš iesniedza arī sūdzības par nolikumu.

Rīgas domes Īpašuma departaments piedāvājumus vērtēs apmēram nedēļu.

Burovs: Rīgas domei vajadzētu aizņemties lielāku summu

Kā atzina departamenta direktors Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), lielās summas ir nepatīkams pārsteigums, kas liecinot par projektētāja pārāk optimistiskajām aplēsēm un var nozīmēt, ka estrādes pārbūve kopumā izmaksās daudz dārgāk, nekā cerēts.

"Ja šobrīd, salīdzinot ar kontroltāmi, šī summa ir tāda, tad varam pateikt, ka kopējās izmaksas visam Mežaparka estrādes projektam varētu būt pavisam citas – nevis 45 miljoni eiro, bet krietni vairāk. (..)

Tas nozīmē, ka Rīgas domei vajadzētu [aizņemties] lielāku summu – nevis 45 miljonus, varbūt 65 miljonus, es nezinu.

Rīgas domei tas nozīmē vienu – mēs mazāk varēsim izremontēt savus pašvaldības objektus," teica Burovs.

Jau vēstīts, ka 5.janvārī tika prezentēts Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma būvprojekts, ko paredzēts realizēt līdz 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem, un Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) pauda bažas, ka, ja estrādei netiks piešķirts nacionālo interešu objekta statuss, būvnieki var bremzēt pārbūves procesu ar pārsūdzībām.

Vēlāk šīs bažas apstiprinājās, jo tika saņemtas divas sūdzības, un Rīgas dome pagarināja būvnieku pieteikšanos Mežaparka estrādes pārbūves pirmā posma būvdarbiem.

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) šonedēļ atļāva Rīgas domes Īpašuma departamentam turpināt iepirkuma procedūru konkursā par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves 1.kārtu, atstājot spēkā konkursa nolikumā iekļautās prasības.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā 2018.gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona. Savukārt līdz 2020.gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā.

Mežaparka estrādes būvniecības 1.kārta izmaksās 23 miljonus eiro, projekta pirmā rekonstrukcijas posma būvprojekta prezentācijā stāstīja projekta autori Austris Mailītis un Juris Poga. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Plānots, ka projekta būvniecība sāksies vasarā un Mežaparka estrāde tiks nodot ekspluatācijā 2018.gada 18.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti