Par kontrabandas atbalstīšanu aizturēti trīs muitas darbinieki

Pāternieku muitas punktā par kontrabandas atbalstīšanu aizturēti trīs muitas darbinieki, žurnālistus trešdien, 19.septembrī, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova.

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

VID iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Nodokļu un muitas policiju, kā arī Valsts robežsardzi 30.augustā Pāternieku muitas kontroles punktā aizturēja kontrabandas cigarešu kravu ar 10 miljoniem cigarešu. Par cigaretēm nesamaksāto nodokļu dēļ valsts budžetam būtu nodarīti zaudējumi 1,4 miljonu eiro apmērā.

Aizturēšanas operācija koordinēta no galvaspilsētas sadarbībā ar pierobežu, taču detaļas par notikušā apstākļiem neatklāj.

Par kontrabandas atbalstīšanu aizturēti trīs zemākā un vidējā ranga muitnieki.

"Krava bija arī ienākusi Latvijas teritorijā. Rezultātā mēs aizturējām divus muitas darbiniekus, kā arī divus Baltkrievijas pilsoņus, kuriem ir piemērots apcietinājums. [Muitas darbiniekiem] ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistītie [drošības] līdzekļi: aizliegums ieņemt konkrētu amatu un aizliegums kontaktēties ar konkrētām personām,” informēja VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova.

Nelegālo cigarešu kontrabandistus izdodas pieķert ar zināmu regularitāti. Šī gada 27.augustā Daugavpilī apturēja auto ar vairāk nekā 80 tūkstošiem cigarešu no Baltkrievijas. Šādi notikumi grauj muitas darbinieku reputāciju.

“Ne jau muitas amatpersonas ir tās, kas organizē šo preču piegādi Eiropas Savienībā un tālāk izplatību, jo tas ir ļoti liels skaits Baltkrievijā ražotu cigarešu. Starp Eiropas valstīm mums ir vislielākais kontrabandas cigarešu īpatsvars,” saka Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības priekšsēdētājs Edgars Mazuls.

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore gan norāda: “Protams, bez amatpersonu līdzdarbības to nav iespējams paveikt.” Viņa piebilst, ka pati reiz strādājusi muitā un periodiski nelikumībās sanāk pieķert valsts amatpersonas.

Gan VID, gan Valsts policijā neslēpj, ka tieši Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robeža ir ārējā robeža nelegālo cigarešu iekļūšanai Eiropas Savienībā, kur viena paciņa cigarešu maksā pat trīsdesmit reizes vairāk.

“Tiks uzlabots arī dienestu tehniskais aprīkojums, īstenota drošības informatīvā kampaņa “ja redzi, neklusē”. Tiešām ir jāatzīmē, ka ļoti liela nozīme ir vietējo pierobežas iedzīvotāju sniegtajai informācijai,” sacī.a Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti