Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar mūzikas producentu Arstarulsmirus par jauno izdoto albūmu «Pie zemes»

Rīta Panorāma

Intervija ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu- Lukaševicu

Izglīto par drošību dzelzceļa tuvumā

Par drošību dzelceļa tuvumā izglīto kampaņā

Neuzmanība, pārgalvība, reizēm arī savu fizisko spēju nepareiza novērtēšana ir galvenie iemesli, kādēļ notiek negadījumi uz dzelzceļa. Lai mazinātu traumēto un bojāgājušo skaitu, “Latvijas dzelzceļš” gan ar lekciju, gan ar dokumentālu īsfilmu palīdzību cenšas izglītot sabiedrību drošības jautājumos.

Ar vairāku dokumentālo īsfilmu palīdzību, kurās attēloti reāli stāsti,  “Latvijas dzelzceļš” cenšas uzrunāt sabiedrību un parādīt, kādas sekas draud neuzmanīgai rīcībai sliežu ceļa tuvumā. Pērn negadījumos uz dzelzceļa iesaistīti 13 cilvēki, šogad jau pieci.  

“Lielākoties cilvēki iet bojā. Un, pat ja ir traumas, tad tās ir smagas. Iedomājamies, kas ir vilciens un kādas ir sekas, ja tas saduras ar cilvēka ķermeni,” stāstīja “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Tie, kas izdzīvo, pēc tam izjūt sekas visu mūžu.

Neuzmanība un pārgalvība, reizēm arī savu fizisko spēju nepareiza novērtēšana ir galvenie iemesli, kādēļ notiek negadījumi uz sliedēm.

Nelaimes gadījumos nevar vainot drošas infrastruktūras neesamību.

“Īstenībā bojā gājušie ir arī uz gājēju pārejām. Tas nozīmē, ka ir jāuzmanās pašam, jāizvērtē situācija un jāšķērso sliedes tikai tad, kad situācija ir droša. Būtisks faktors vēl ir alkohola reibums. 20%–30% [gadījumu] ir pamatotas aizdomas par alkohola ietekmi. Vēl statistika rāda, ka lielākā daļa no cietušajiem ir vīrieši. Aptuveni 70% ir vīrieši. Vīrieši ir straujāki, neapdomīgāki,” sacīja Zvaners.

''Latvijas dzelzceļā'' arī atgādina, ka sliežu ceļš nav vieta, kur klausīties mūziku austiņās. Vecākus ļaudis  nereti pārmācīt ir grūtāk, bet jaunus cilvēkus  par drošību dzelzceļa tuvuma var apmācīt jau no mazotnes.

“''Latvijas dzelzceļš'' ir izstrādājis īpašu drošības stundu, kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā. Aicinājumam pieteikties digitālajai nodarbībai kopumā atsaucās vairāk kā 150 Latvijas izglītības iestādes, un patlaban mēs esam apmācījuši aptuveni 1500 bērnus,” stāstīja “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Ieva Kārkliņa.

Mājas lapā dzirdiredzidzivo.lv skolas vēl var pieteikties apmācībām. Covid-19 ierobežojumu dēļ tās pagaidām notiek attālināt.

“Ja turpināsies situācija ar Covid-19 ierobežojumiem, tad turpināsim apmācīt digitālā formātā. Ja ļaus klātienē, tad dosimies ciemos, kā jau ik gadu to bijām darījuši. Mēs jūnijā uzsāksim apmācīt mazos jeb pirmsskolas izglītības iestādes. Arī viņiem stāstīsim par to, kā droši uzvesties dzelzceļa sliežu tuvumā, tādējādi izglābjot savu dzīvību,” pauda Kārkliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt