Par dokumentu viltošanu policija vēršas pret Polijas dārzeņu importētājiem

Valsts policija (VP) uzsākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, kas tiek turētas aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā, informēja VP. Ar šīm personām saistīts uzņēmums piegādājis augļus un dārzeņus visiem lielākajiem Latvijas tirgiem, par ko jau ziņoja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Pašlaik izmeklēšanā ir noskaidrots, ka uzņēmums, kas nodarbojas ar Polijas augļu un dārzeņu importu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību un kas ilgstošā laika periodā viltojis grāmatvedības dokumentus.

Uzņēmuma darbinieki, viltojot grāmatvedības dokumentus, tajos norādīja būtiski samazinātu importēto dārzeņu un augļu daudzumu, kā arī samazināja piegādātās produkcijas cenu.

"Veicot dokumentu viltošanu, uzņēmums gada laikā Latvijā realizēja grāmatvedības dokumentos neuzskaitītu produkciju vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, un šo peļņu attiecīgi sadalīja savā starpā noziegumā iesaistītās personas," norāda VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Pēc viņa teiktā, pašlaik policijai ir izdevies noskaidrot sešas personas, kas tiek turētas aizdomās par dalību grāmatvedības dokumentu viltošanā. Kriminālprocesā tiks izmeklēta arī iespējamā izvairīšanās no nodokļu samaksas lielā apmērā.

Izmeklēšanas laikā VP veica vairākas kratīšanas uzņēmuma komercdarbības veikšanas vietās un iesaistīto personu dzīvesvietās. Kratīšanās izņemts liels apjoms viltotu grāmatvedības dokumentu, elektronisko datu nesēju, kā arī citi izmeklēšanai nozīmīgi pierādījumi.

Raidījums "Aizliegtais paņēmiens" jau ziņoja, ka nodokļos no tirgus miljoniem valsts saņem grašus, jo no nodokļu maksāšana izvairās gan lielie dārzeņu vairumtirgotāji, vidējā līmeņa tirgotāji, gan arī mazumtirgotāji. Tirgotāji neuzrāda patiesos tirdzniecības apjomus, bet pati tirgošanās visbiežāk notiek bez kases aparātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti