Par deportāciju noniecinošiem komentāriem bijušajam Stopiņu domniekam piespriež piespiedu darbu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apstiprinājusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora noslēgto vienošanos ar apsūdzēto par piespiedu darba piemērošanu personai par komentāriem “Facebook” tīklā, rupji noniecinot 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā Latvijā īstenotās deportācijas, informēja prokuratūra.

Valsts drošības dienests (VDD) pavasarī lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Stopiņu novada domes deputātu Juriju Vasiļjevu par PSRS īstenoto Latvijas iedzīvotāju deportāciju rupju noniecināšanu.

Saskaņā ar apsūdzību persona tīklā “Facebook” iepazinās ar rakstu par cilvēku deportācijām no Latvijas uz Sibīriju. Apsūdzētais zem raksta ievietoja komentāru, par to, ka 57 549 cilvēki tika izvesti, lai saņemtu izglītību par brīvu, un daļa neatgriezās, jo Sibīrijā viņiem šķita labāk. Tādējādi apsūdzētais, ironizējot un ņirgājoties par deportācijām, rupji noniecināja 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā Latvijā veiktās cilvēku deportācijas, kuras saskaņā ar Romas Starptautiskās krimināltiesas Statūtu 7. pantu ir noziegums pret cilvēci.

Tā kā apsūdzētais piekritis vienošanās procesa piemērošanai un pilnībā atzinis savu vainu,  lieta tika nodota tiesai vienošanās apstiprināšanai.

Persona sodīta ar piespiedu darbu uz 240 stundām.

Spriedums stājies spēkā.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka komentāra autors ir bijušais Stopiņu novada domes deputāts un kikboksa treneris Jurijs Vasiļjevs. Viņš arī iepriekš izcēlies ar provokatīviem ierakstiem internetā, piemēram, aicinot “kastrēt maidana dalībniekus” Ukrainā.   

Kriminālprocess tagad nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai.

Likums par PSRS īstenoto noziegumu pret cilvēci rupju noniecināšanu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Vasiļjevs Stopiņu novada domē tika ievēlēts 2013. gadā no partijas "Saskaņas centrs" saraksta, savukārt 2018. gadā viņš kandidēja Saeimas vēlēšanas no Rīcības partijas saraksta, taču netika ievēlēts. Vasiļjevs arī ir valdes loceklis SIA "Rīgas cīņu sporta skola".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti