Par Briseles teroraktu upuriem vēl maz ziņu; par Latvijas iedzīvotājiem informācijas nav

Pagaidām nav informācijas par cietušajiem Latvijas valsts piederīgajiem Briseles terora aktos, informē Ārlietu ministrija. Bet par bojāgājušo identitātēm un tautību vairāk nekā diennakti pēc traģiskajiem notikumiem joprojām valda liela neziņa. Daudzi cilvēki vēl šobrīd izmisīgi turpina meklēt kopš teroraktiem pazudušos tuviniekus un draugus.  

Beļģijas krīžu centrs patlaban strādā ar bojā gājušo identifikāciju. Latvijas Ārlietu ministrijas konsulārajā departamentā saistībā ar Briseles sprādzieniem kopumā līdz šim interesējušies 16 iedzīvotāji, lūdzot informāciju gan par nesazvanāmiem tuviniekiem, gan taujājuši informāciju par transporta iespējām.

Konsulārās palīdzības nodaļas pārstāve Svetlana Biseniece pastāstīja, ka starp teroraktos ievainotajiem, kuri nogādāti slimnīcās, Latvijas valstspiederīgo nav.

Savukārt teroraktos bojāgājušo identifikācija vēl nav pabeigta, un tagad grūti prognozēt, kad būs visa informācija par bojāgājušajiem.  

Šobrīd jaunākā informācija liecina, ka identificēti četri Briseles teroraktu upuri. Arī divi Beļģijas pilsoņi.

Pašreiz oficiāli apstiprināta tikai divu bojāgājušo identitāte. Peru Ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka lidostā dzīvību zaudējusi 36 gadus vecā Adelma Ruiza, kura dzīvoja Beļģijā. Viņas vīrs un dažus gadus vecās dvīņu meitenes atradušies nedaudz tālāk no eksplozijas un izdzīvojuši. Apstiprināta arī kādas marokāņu sievietes bojāeja, taču viņas vārds publiski nav atklāts.

Pārējā informācija par bojāgājušajiem un smagāk cietušajiem pagaidām ir liels nezināmais. Medijos un sociālajos tīklos cirkulē izmisīgi aicinājumi palīdzēt atrast kopš teroraktiem bez vēsts pazudušos, kuri šajā laikā bija Briseles lidostā vai varēja atrasties metro. Daļu no smagāk ievainotajiem cilvēkiem ir grūti identificēt, turklāt viņi izvietoti dažādās slimnīcās, kas tuviniekiem sarežģī viņu atrašanu.

Sociālajā tīklā “Facebook” kāda lietotāja raksta: “Vai esat redzējuši šo meiteni? Viņas vārds ir Alina.” Jaunā beļģu sieviete, ļoti iespējams, sprādziena brīdī bijusi metro un kopš tā brīža nav atradusies. Kāds cits apkopojis dažu bezvēsts pazudušo cilvēku foto. Tur redzama beļģu kundze Berita Viktorsone, kas sprādziena brīdī posusies lidojumam uz Zviedriju, māsa un brālis Saša un Aleksandrs Pinčovski, kuri plānoja atgriezties ASV, arī brits Deivids Diksons, kurš ap sprādziena laiku ar metro devās uz darbu, taču birojā tā arī neieradās.

Šādu stāstu ir daudz, un, kamēr nav publiskots oficiāls bojāgājušo saraksts, sociālie tīkli un mediji būs viens no veidiem, kā tuvinieki centīsies rast skaidrību par pazudušajiem cilvēkiem.

Vietnē “Twitter” otrdien ir parādījās kādas lietotājas ieraksts, ka teroraktā dzīvību it kā zaudējusi arī kāda latviete, kas jau vairākus gadus dzīvojusi ārzemēs. Taču oficiāla apstiprinājuma tam nav. Oficiāls upuru saraksts, pēc ministrijas teiktā, varētu parādīties ātrākais divas diennaktis pēc notikuma.

Jau ziņots, ka otrdien, 22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni, nogalinot vismaz 11 cilvēkus. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus.

Beļģijā izsludinātas trīs dienu sēras.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti