Par 2023. gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētu izraudzīts Bauskas novads

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētajā konkursā titulu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" ieguvusi Bauskas novada pašvaldība, informēja ministrijā.

Novada pašvaldība saņēma goda plāksni ar uzrakstu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" un ceļojošo kausu no 2020. gada uzvarētājiem Ventspils pilsētas pašvaldības.

Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus.

Bauskas novada pašvaldība savā konkursa pieteikumā norādīja: "Mēs nevēlamies stacionāras telpas, kur gaidīt jauniešus, mēs vēlamies rīkoties proaktīvi un sasniegt jauniešus paši, un cenšamies organizēt pasākumus pēc iespējas tuvāk jauniešiem." Konkursa pieteikumā pašvaldība iesniedza arī detalizētu pasākumu plānu notikumiem 2023. gadā, paredzot daudzveidīgus pasākumus jauniešiem – kampaņas, izaugsmes treniņus, festivālus, Latvijas jauniešu organizāciju sporta spēles, kā arī pieredzes apmaiņas seminārus jaunatnes darbiniekiem.

Šajā gadā par titulu cīnījās trīs pašvaldības – Bauskas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula ieguvēja – Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkurss rīkots sesto reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni starp pašvaldībām, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu, skaidroja IZM.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē IZM sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome" un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no IZM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, EK pārstāvniecības Latvijā un Latvijas Jaunatnes padomes un Latvijas Pašvaldību savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti