Dienas ziņas

Pabeigti 30 % Ķekavas apvedceļa būvniecības darbu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākusies balsošana par Jauniešu galvaspilsētu

Par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu cīnās Jelgava, Bauska un Cēsis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izsludinātajā konkursā par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula iegūšanu 2023. gadā pieteikušās trīs pašvaldības – Jelgavas pilsētas, Bauskas novada un Cēsu novada. Pēc pirmās kārtas visi trīs pretendenti izvirzīti konkursa otrai kārtai un ir izsludināta desmit dienu publiskā balsošana – līdz 28. jūlija pusnaktij, informēja ministrijā.

Balsošana notiek mājaslapā "jaunatneslietas.gov.lv", sadaļā Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā Jūrmalā, jauniešu festivāla "Kopums" laikā.

IZM norādīja, ka konkurss pašvaldībām pēc divu gadu pārtraukuma izsludināts šā gada 1. jūnijā. Mērķis ir popularizēt  darbu ar jaunatni, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu un turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni. Tikpat nozīmīgi ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

"Visi trīs pretendenti viennozīmīgi ir pelnījuši šo titulu. Tā, piemēram,  Jelgavas pilsētas pašvaldība, kura jau reiz ieguvusi titulu kā pirmā Latvijas jauniešu galvaspilsēta, un Cēsu novada pašvaldība ir tradīcijām bagātas pašvaldības darbā ar jaunatni. Savukārt Bauskas novada pašvaldība pēc administratīvi teritoriālās reformas īpaši pievērsusies sadarbībai ar jauniešu organizācijām visā novada teritorijā," norādīja IZM.

Pirmo reizi Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika izvēlēta 2016. gadā, kad titulu ieguva Jelgava. 2017. gadā tā bija Liepāja, savukārt 2018. gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019. gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība – Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020. gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils.

Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. un 2022. gadā Jauniešu galvaspilsēta netika izvēlēta, tomēr notika konkursa "Labākais darbā ar jaunatni" ietvaros organizēts interneta balsojums, kurā par Pašvaldību jaunietim tika atzīta Rēzekne (2021. gadā) un Jūrmala (2022. gadā), norādīja ministrijā.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē IZM sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome" un Eiropas Komisijas (EK)  pārstāvniecību Latvijā.

Konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no IZM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, EK pārstāvniecības Latvijā un biedrībām "Latvijas Jaunatnes padome" un "Latvijas Pašvaldību savienība".

IZM aicina pirms balsošanas kanālā "YouTube" noskatīties visu trīs pašvaldību vizītkartes:

Cēsu novada pašvaldības:

Jelgavas pilsētas pašvaldības:

Bauskas novada pašvaldības: 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti