Pacienti: No dūmiem palātā kļuva tumšs

Jau uzreiz pēc pirmajām ziņām, ka Stradiņa slimnīcas 32. korpusā notikusi aizdegšanās, slimnīcas ierastā ikdiena tika sagriezta kājām gaisā. Pacienti stāsta par biedējošiem sprādzienu blīkšķiem un dūmiem, kas piepildīja visu palātu.

„No sākuma parādījās dūmi. Es dzīvoju te ceturtajā korpusā, un pēc tam mūs visus izvāca, pavēlēja atstāt telpu. Un pēc tam bija tie briesmīgie blīkšķi, sprādzieni - kādi desmit. Mums jau bija doma, ka to māju vispār uzlaidīs gaisā. Mūs pat nelaida te tuvumā un mums vajadzēja visiem bēgt,” satraukti saka pacients Viesturs.

Savukārt Valdis stāsta, ka pirmie slimnīcu pameta sirds slimnieki: "Vesels korpuss ar sirdi slimu cilvēku jau bija pagalmā, te parādījās pirmās sirēnas."

Viņš arī pats redzēja biezus dūmus: „Man tieši gar logu uznāca tādi dūmi – liela krēsla, tumšs gandrīz palātā.” Bail gan viņam nav bijis.

„Šausmīgi skumīgi. Tāda situācija mums nav bijusi, un arī diezgan liels haoss rodas, tā diezgan dramatiski," atminas Kardioloģijas nodaļas ārste, kuras darba vieta ir palātā virs uzņemšanas:

"Tā kā uz pannas, melni dūmi. Labi, ka tie slimnieki bija tādi, kas bija kustēties varēja," spriež ārste.

"Bet tie slimnieki, kas uz gultām, vēl jāelpina… Traki. Tā neziņa un sprādzieni no skābekļa baloniem - man patiesībā raudiens nāk, tas ir skumji,” satraukta ārste.

Pacientiem, kuru veselības stāvoklis nebija tik nopietns, mediķi lūguši doties mājās un atgriezties pirmdien. Taču citus gaidīja ātrās palīdzības mašīnas, lai vestu uz citām slimnīcām - galvenokārt Austrumu slimnīcu.

Aculiecinieki stāstīja, ka ugunsgrēks esot izplatījies ļoti ātri. To izdevās lokalizēt aptuveni stundas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti