Rīta Panorāma

Ziemassvētku laiku izmanto naudas izkrāpšanai

Rīta Panorāma

Intervija ar Oskaru Smoļaku

Intervija ar Valsts robežsardzes priekšnieku, ģenerāli Normundu Garbaru

Otro gadu pēc kārtas nemazinās robežpārkāpēju skaits

Šogad uz Latvijas “zaļās robežas” jau aizturēti vairāk nekā 430 robežpārkāpēji, un nelikumīgu robežas šķērsotāju skaits otro gadu nesamazinās, tajā pašā laikā Valsts robežsardzei par spīti ierobežotiem resursiem izdevies panākt, ka nelegāļu skaits arī krasi nepieaug, LTV “Rīta panorāmai” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars.

Robežsardzei, kas šodien atzīmē 25 gadu jubileju, nākamajos divos gados robežjoslas iekārtošanai paredzēts divreiz vairāk līdzekļu, nekā bija līdz šim, kas ir pamats tam, ka Robežsardze ātrāk izdarīs iecerēto un vēl efektīvāk izpildīs savu uzdevumu, pauda Garbars.

Viņš pastāstīja, ka otro gadu pēc kārtas nelegālo robežpārkāpēju skaits nesamazinās, bet robežsargi ar saviem resursiem spēj panākt, ka skaits arī nepieaug strauji.  Šogad “zaļajā robežā” aizturēti 436 cilvēki, bet robežas šķērsošanas vietās aizturēti vairāk nekā 500 cilvēki, kas mēģināja ceļot ar viltotiem dokumentiem. 

Garbars arī atzina, ka grupas, kas organizē nelikumīgu robežas šķērsošanu, arī izdomā jaunus veidus, piemēram, nesen atklāts gadījums, ka nelegāļi uzņemti vilcienā jau pēc Krievijas robežsargu pārbaudes, un pēc tam “desantēti” Latvijas teritorijā. 

Jau ziņots, ka Latvijas un Krievijas robežjoslas sakārtošanā plānots investēt vairāk nekā 15 miljonus eiro. Robeža ar Baltkrieviju gan ir teju par 100 kilometriem īsāka nekā ar Krieviju, tomēr par projekta izmaksām un žoga paredzamo garumu Robežsardzes pārstāvji pagaidām vairās runāt. Reāli robežjoslas labiekārtošanas darbi sāksies ne ātrāk kā 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti