Otrajā reidu dienā izņemts 1500 «legālo narkotiku» iepakojumu

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) un Valsts policijas (VP) darbinieki ceturtdien veica plašus kopīgus reidus „legālo narkotiku" tirdzniecības vietās. Tautas patruļās pie šīm tirgotavām piedalījās jau vairāk nekā 300 cilvēku no dažādām nevalstiskajām organizācijām, tiem pievienojās arī citi brīvprātīgie. Kopumā Rīgā tika apsekotas 52 „legālo narkotiku" tirdzniecības vietas, izņemti gandrīz 1500 iepakojumu, informēja VP.

VP pārbaudīja arī astoņas tirgotavas Jūrmalā, Ogrē, Olainē un Salaspilī. Konstatēts, ka 39 vietas ir bijušas ciet, bet pārējās tirgotavās  atsavinātas aizdomīgas vielas. Pārbaužu laikā izņemti gandrīz 1500 iepakojumu, uzsāktas 13 administratīvās lietas un trīs kriminālprocesi.

Vienā no tirdzniecības vietām Pārdaugavā Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki atrada arī dažādas ķīmiskas vielas – acetonu, nagu lakas noņēmēju un citas vielas, kuras, iespējams, tirgotavas darbinieki izmantojuši, lai „uzlabotu" savu produkciju. Citās vietās konstatēts, ka tās turpinājušas savu darbu pat pēc tam, kad tajās bijuši ugunsgrēki. Vienā no šīm nodedzinātajām vietām Maskavas ielā pārbaude veikta divas reizes un kopā tajā atrasti un atsavināti 728 iepakojumi ar aizdomīgajām vielām.

Šā gada laikā, sadarbojoties ar dažādām institūcijām, VP Rīgas reģiona darbinieki kopā ir veikuši 411 pārbaudes un atsavinājuši 11 165 iepakojumus ar augu maisījumiem. Pārbaužu laikā sastādīti 1 052 administratīvie protokoli un uzsākta virkne kriminālprocesu. Savukārt RPP darbinieki kopš 1. oktobra, kad uzsākta pastiprināta cīņa ar „legālajām narkotikām",  apsekoja tirgotavas 831 reizi un  izņēmuši  4 202 dažāda apjoma augu maisījumu iepakojumus,  konstatējuši 461 dažāda veida administratīvos pārkāpumus, kā arī aizturējuši  61 personu aizdomās par narkotisko vielu reibumu. RPP ietvaros ir uzsāktas 203 administratīvā pārkāpuma lietas par bīstamas preces realizēšanu.

Ceturtdien spēkā stājās grozījumi likumā „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību", kas paredz, ka jaunām psihoaktīvām vielām, kas vēl nav iekļautas aizliegto vielu sarakstā, ir piemērojams pagaidu aizliegums uz laiku līdz 12 mēnešiem, izņemot tās no tirdzniecības.

Pieteikties dalībai sabiedriskajās patruļās var pa tālruni 20001000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt