Osipova un Girsa dibināta biedrība 16.martā paudīs atbalstu Krimas referendumam

Partijas "Par dzimto valodu!" līdera Jevgēņija Osipova dibinātā biedrība "Russkaya Zarya" svētdien, 16.martā, iepretī Krievijas vēstniecībai rīkos sapulci, lai paustu atbalstu referendumam Krimā, informēja Rīgas domē.

Osipova veidotās biedrības sapulces mērķis ir "izteikt atbalstu Ukrainas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, kuri cieš no Ukrainas nacionālisma draudiem, kā arī atbalstīt Krimas iedzīvotājus pašaizsardzībā un ierosinājumā izmantot savas tautu pašnoteikšanās tiesības tautu nobalsošanā par pievienošanos Krievijai".

Kā ziņots, Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

"Russkaya Zarya" rīkotā sanāksme 16.martā notiks no plkst.16 līdz 17.30, un plānots, ka tajā piedalīsies aptuveni 100 cilvēku. Sapulcē tiks izmantotas skaņu pastiprinošas ierīces.

Rīgas dome pasākuma pieteikumu ir nosūtījusi drošībsargājošām iestādēm izvērtēšanai, taču pagaidām neesot saņemta informācija, kas liktu veikt ierobežojošas darbības.

Biedrība "Russkaya Zarya" reģistrēta šā gada janvārī, tās priekšsēdētājs ir Osipovs, bet par viņa biedriem iecelta Jeļena Osipova un Ilarions Girss. Biedrība ir 2012.gada 18.februārī notikušās tautas nobalsošanas par krievu kā otro Latvijas valsts valodu ierosinātāja.

"Russkaya Zarya" mērķi esot panākt pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, nostiprināt "piederības sajūtu vienotajai krievu pasaulei", stiprināt krievu valodas un kultūras stāvokli un nozīmi Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī veikt pretdarbību "jebkādai propagandai, kuru pamatā ir rusofobijas vai mazākumtautību diskriminācijas attaisnošanas idejas".

Kā atsevišķs biedrības mērķis norādīts arī "pretdarbība nacistisko kustību, bijušo organizācijas "Waffen-SS" dalībnieku un to, kas cīnījās pret antihitlerisko koalīciju Otrā pasaules kara gados, heroizācijai un slavināšanai", kā arī "nacisma apkarotāju godināšana un cienīšana, kā arī viņu piemiņai uzcelto pieminekļu aizsardzība no apgānīšanas un bojāšanas".

Jau ziņots, ka 16.martā gaidāmi vairāki ar latviešu leģionāru atceres dienu saistīti pasākumi, kuros piedalīsies pretēju viedokļu paudēji. Drošības policija norāda, ka šogad 16.martā gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm. Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Kopumā 16.martā plānoti četri pasākumi - biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pēc dievkalpojuma Doma baznīcā no plkst.11 līdz 13 dosies gājienā cauri Vecrīgai, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu. "Daugavas Vanagiem" pievienosies arī biedrība "Gustava Celmiņa centrs".

Vienlaikus Valērijs Oščenkovs Doma laukumā no plkst.10 līdz 13 gatavojas rīkot piketu "pret "Waffen SS" veterānu glorifikāciju Latvijā", savukārt biedrības "Apvienība pret nacismu" vārdā Josifs Korens rīkos pasākumu tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā ar mērķi provocēt leģionāru piemiņas gājiena dalībniekus ar izaicinošiem saukļiem vai aizskarošiem skaņu ierakstiem, lai provocētu konfrontāciju starp tā sauktajiem antifašistiem un piemiņas gājiena dalībniekiem. Pašvaldība leģionāru atceres dienas pretiniekiem aizliegusi izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt