«Omniva» brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem it kā uzņēmuma vārdā

Pasta pakalpojumu sniedzēja SIA "Omniva" rīcībā nonākusi informācija par jauniem maksājumu karšu datu izkrāpšanas mēģinājumiem, privātpersonām sūtot e-pastus it kā uzņēmuma vārdā, informēja "Omniva" pārstāve Patrīcija Ezīte.

Krāpnieki sūta privātpersonām e-pasta vēstules it kā "Omniva" vārdā par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt, un lūdz norādīt maksājumu karšu datus un piegādes adresi (piemērs attēlā zemāk).

Uzņēmumā uzsvēra, ka šādus e-pastus savā vārdā nesūta, un aicina iedzīvotājus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā.

Kompānijā norādīja, ka "Omniva" saskārusies ar vairākiem desmitiem gadījumu, kad klienti saņem krāpnieciskus e-pastus, aicinot sniegt personīgo informāciju, tajā skaitā maksājumu kartes datus un dzīvesvietas adresi.

E-pasta vēstules sūtītas no ar uzņēmumu nesaistītas adreses, un tajās saņēmējs tiek informēts par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt nepareizi norādītas adreses dēļ. Tālāk saņēmējs tiek novirzīts uz viltus lapu, kurā tiek aicināts ievadīt savu dzīvesvietas adresi, maksājumu kartes numuru un citu personīgo informāciju.

Par minētajiem krāpniecības mēģinājumiem uzņēmums vērsies ar iesniegumu Valsts policijā.

Uzņēmums aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personiskajiem datiem, un nesniegt informāciju saitēs, ko atsūtījuši svešinieki vai kas šķiet kļūdainas, iepriekš nepārliecinoties par šo saišu patiesumu. Tāpat uzņēmums aicina par aizdomīgiem e-pastiem vai īsziņām nekavējoties ziņot klientu atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstīt uz "[email protected]", kā arī ziņot Valsts policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti