Panorāma

Ķīlis: Sabiedrībai uz izglītību jāskatās citādi

Panorāma

Koalīcija atbalsta Vjačelavu Dombrovski izglītības ministra amatam

Pašvaldības sola daļēji kompensēt plūdu radītos postījumus

Ogrē plūdos cietušajiem atvēl 80 tūkstošus latu; citās pašvaldībās - mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ogres novada pašvaldība otrdien nolēma piešķirt vienreizēju pabalstu tiem iedzīvotājiem, kuru mājokļi cieta pavasara palu radītajos plūdos, Latvijas Radio uzzināja pašvaldībā.

Ogres iedzīvotāji plūdu zaudējumu kompensācijas varēs saņemt līdz desmit tūkstošu latu apmērā. Ogres novada pašvaldība pieņēmusi saistošos noteikumus par atbalstu tieši mājokļu nodarītajiem bojājumiem. Paredzēts piešķirt vienreizēju pabalstu trīs kategorijās - viegliem, vidējiem un smagi bojātiem mājokļiem.

No kopējiem radītajiem postījumiem katrai mājai dome un valdība uz pusēm segs 70 procentus no ekspertu aprēķinātās summas. Turklāt valdība noteikusi kompensācijas izsniegt tikai neapdrošinātiem mājokļiem, par ko savukārt nav apmierināti iedzīvotāji.

Ogrē kopumā plūdos bojāti 120 īpašumi, daļai iedzīvotāju mājokļi nav apdrošināti. Ogres iedzīvotājs Jānis un viņa kaimiņi dzīvo plūdos krietni papostītajā Ogres ielā un turpat pie mājām redzams aizsargdambī milzu izrautais robs. Iedzīvotāji nemitīgi uzkopj pagalmus, taču stāsta, ka baidās sākt kādus labošanas darbus mājokļiem, kamēr pašvaldība nav nākusi novērtēt zaudējumus.

«Viņi tik ilgi velk garumā, mums taču te dzīvo mazi bērni, bet mēs pat nezinām vai mājā drīkst dzīvot, vai tā ir droša, jo siena ir deformēta. Vismaz kāds varētu atbraukt un novērtēt,» neapmierināti ir ogrēnieši.

Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Špakovskis skaidro, ka tiem, kam applūduši tikai māju pamati līdz pirmajam stāvam zaudējumus kompensēs līdz diviem tūkstošiem latu, bet vidēji bojātām ēkām līdz pieciem tūkstošiem latu. Savukārt līdz 10 tūkstošiem latu varēs saņemt par smagi cietušiem apdzīvotiem mājokļiem, kuriem izsisti arī robi fasādēs no lielajiem upes ledus gabaliem.

«Rezultātā uz atbalstu varētu pretendēt 40 līdz 60 māju un prognozējamā kopējā atbalsta summa ir vairāk kā 80 tūkstoši latu,» norāda Špakovskis.

Tai daļai mājsaimniecību, kuras ir apdrošinātas gan zaudējumus nekompensēšot.

Savukārt vēl kāda iedzīvotāja Jolanta stāsta, ka lai arī mājoklis ir apdrošināts zaudējumus nāksies segt pašiem.

Ogres plūdos cietušajiem iedzīvotājiem atbalsta saņemšanai pašiem ar iesniegumu jāvēršas pašvaldībā līdz 10. maijam, savukārt pašvaldībām kopējais zaudējumu aprēķins Vides ministrijā jāiesniedz līdz 17. maijam.

Finansiālu palīdzību plūdos cietušajiem plāno sniegt arī citas pašvaldības, vēsta Latvijas Televīzija.

Piemēram, Pļaviņu novadā maksimālā kompensācija būšot 650 latu. Bet Ozolnieku novada dome vakar nolēma plūdos cietušajiem mājokļu īpašniekiem piešķirt vienreizēju pabalstu līdz 500 latiem.

Daugavpilī plūdu sekas vēl tiek aprēķinātas un kompensāciju lielums nav apstiprināts. Zināms, ka tās būšot krietni mazākas nekā Ogrē. Vairākos citos novados plūdi vēl nav atkāpušies un arī kompensāciju apmēri daudzviet nav aprēķināti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti