OECD vērtēs Latvijas skolēnus, arī viņu izpratni par politiku

Latvijā pirmdien, 25.martā, sāksies starptautisks skolēnu novērtēšanas pētījums, ko rīko Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD.

Pētījums „PISA 2018” notiks 80 valstīs, un skolēniem tajā būs jādemonstrē savas zināšanas dažādos mācību priekšmetos. Pētījumā skolēnus nevērtēs individuāli, bet gan kā kopumu. Katra skola zinās savu vērtējumu salīdzinājumā ar citām skolām.

Latviju pētījumā pārstāvēs aptuveni astoņi tūkstoši piecpadsmitgadīgu skolēnu no 352 Latvijas skolām. Šādā pētījumā Latvija piedalīsies jau septīto reizi.

Kārlis ŠarudskisMāra Rozenberga
  „Galvenais pētījuma jautājums ir lasītprasme, ar to, protams, saprotot nevis tikai prasmi izlasīt tekstu, bet izprast to un atbildēt uz jautājumiem, kas ar šo tekstu saistīti. Es teiktu, tas ir vispārējās inteliģences tests.

  Kas šajā pētījumā ir novitāte – tā ir skolēnu globālā kompetence. Proti, ne tikai orientēties konkrēti piedāvāto uzdevumu risināšanā, bet arī izprast globālo konfliktu situācijas, kaut vai bēgļu problēmu, un tādā veidā orientēties mūsdienu politikas telpā.

  Mēs ar lielu interesi gaidīsim pētījuma rezultātus, jo visi iepriekšējie pētījumi Latvijai ir bijuši ļoti svarīgi. Pirmkārt redzēt savu vietu pasaules kartē, saprast, kas mūsu izglītības sistēmā būtu reformējams, kas strādā labi. Visu iepriekšējo pētījumu rezultāti ir bijuši tā informācijas bāze, uz kuras mēs izstrādājam, piemēram, kompetenču izglītības pieejā balstīto saturu,” komentē izglītības ministrs Kārlis Šarudskis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti