Rīta Panorāma

Intervija ar Sandiju Semjonovu

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Sirmo

Intervija ar Andreju Elksniņu

Noraida «Saskaņas» priekšlikumu par imunitātes atcelšanu deputātiem un citām amatpersonām

Saeima ceturtdien noraidīja opozīcijā esošās partijas „Saskaņa” virzītos priekšlikumus, kas paredzēja atcelt administratīvo un kriminālo imunitāti Saeimas deputātiem, kā arī tiesībsargam, tiesnešiem, prokuroriem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un citu specdienestu darbiniekiem.

"Saskaņa" rosināja grozījumus Satversmē, Saeimas kārtības rullī un vairākos likumos, taču to nodošanu izvērtēšanai parlamenta komisijās atbalstīja vien Saeimas "Saskaņas" frakcijas deputāti.

Kā norādīja "Saskaņas” Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Elksniņš, Latvijas Satversmē ir nostiprināts diskriminācijas aizlieguma princips. Taču pašlaik likumos ir paredzēta ļoti dažāda pieeja jautājumā par Saeimas deputātu un atsevišķu valsts amatpersonu saukšanu pie administratīvās atbildības, kriminālās atbildības un attiecībā uz veicamām kriminālprocesuālām darbībām.

Piemēram, Saeimas deputāta mājoklī kriminālprocesa gadījumā nav iespējams veikt sankcionētu kratīšanu bez parlamenta piekrišanas. Tāpat bez Saeimas akcepta arī nav iespējama deputāta izdošana administratīvai sodīšanai, skaidroja Elksniņš.

Saeimas Juridiskās komisijas  priekšsēdētāja vietniece Inese Lībiņa-Egnere ("Vienotība") runā no parlamenta tribīnes norādīja, ka Saeimas deputātu administratīvās un kriminālas imunitātes atcelšanas jautājumi tiks vērtēti.

Savukārt saistībā ar tiesībsarga, tiesnešiem, prokuroru un citu tiesu varas pārstāvju administratīvās vai kriminālās imunitātes atcelšanu vispirms būtu jākonsultējas ar Tieslietu padomi, jo tas skartu tiesu varu, norādīja Lībiņa-Egnere.

Jau vēstīts, ka Saeima oktobra vidū nolēma nodot izskatīšanai Saeimas komisijās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) virzītos grozījumus Satversmē, kas paredz atcelt Saeimas deputātu administratīvo imunitāti. Šo priekšlikumu Saeima ceturtdien, 29.oktobrī, atbalstīja pirmajā lasījumā.

Iniciatīva vairākkārt bijusi ierosināta iepriekšējos parlamenta sasaukumos, taču tās pieņemšanai nebija konstitucionālā vairākuma. Šoreiz grozījumu nodošanu komisijām atbalstīja vairāk nekā divas trešdaļas parlamentāriešu, kas nozīmē, ka teorētiski nepieciešamais atbalsts izmaiņām ir.

Vienojoties visu frakciju deputātiem, būtu iespējams virzīt arī Satversmes grozījumus, lai atteiktos no nepieciešamības saņemt Saeimas atļauju kratīšanas veikšanai deputāta īpašumā. To pēc Satversmes grozījumu nodošanas vērtēšanai komisijām pieļāvusi Lībiņa-Egnere, ziņo LETA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti