Noraida likumprojektu par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim

Saeimas vairākums ceturtdien, 11. janvārī, noraidīja opozīcijā esošās partijas „No sirds Latvijai” (NSL) sagatavotos likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli” grozījumus.

Tie paredzēja, sākot no 2019. gada, atbrīvot iedzīvotājus no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas par vienīgo mājokli. Atbilstoši likumprojekta autoru ierosinājumam nodoklis nebūtu jāmaksā arī par vienīgajam mājoklim piekritīgo zemi, kuras platība gan tiktu ierobežota.

"No sirds Latvijai" Saeimas deputāts Gunārs Kūtris debatē par mājokļa nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim
00:00 / 01:00
Lejuplādēt
Runājot grozījumu iesniedzēju vārdā, „No sirds Latvijai” deputāts Gunārs Kūtris atgādināja, ka ierosinājums par vienīgā mājokļa atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa sabiedrisko iniciatīvu portālā „Mana Balss” izpelnījās vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju atbalstu un valdība jau ilgstoši nespēj vienoties par risinājumu, kas ļautu novērst nesamērīgu nodokļa pieaugumu.

“Lai saglabātu savas dzimtas mājas vai vienīgo mājokli, nodokli cenšas samaksāt, mazinot izdevumus par veselību, pārtiku un izglītību, pasliktinot savu dzīves kvalitāti. Ir informācija par gadījumiem, kad cilvēki šādos gadījumos tiek izlikti no mājām,” norādīja Kūtris.

Viņš atsaucās uz ANO dokumentiem, kas nosaka, ka cilvēkiem ir tiesības uz mājokli. Valstij ir pienākums to nodrošināt minimālā līmenī. “Bet kā ir Latvijā? Latvijā, apliekot cilvēka vienīgo mājokli ar nekustamā īpašuma nodokli, mēs it kā sodām cilvēku par to, ka viņš rūpējas par savu mājokli,” sacīja Kūtris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti