Noraida likumprojektu par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim

Saeimas vairākums ceturtdien, 11. janvārī, noraidīja opozīcijā esošās partijas „No sirds Latvijai” (NSL) sagatavotos likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli” grozījumus.

Tie paredzēja, sākot no 2019. gada, atbrīvot iedzīvotājus no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas par vienīgo mājokli. Atbilstoši likumprojekta autoru ierosinājumam nodoklis nebūtu jāmaksā arī par vienīgajam mājoklim piekritīgo zemi, kuras platība gan tiktu ierobežota.

"No sirds Latvijai" Saeimas deputāts Gunārs Kūtris debatē par mājokļa nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklimMadara Fridrihsone
  Runājot grozījumu iesniedzēju vārdā, „No sirds Latvijai” deputāts Gunārs Kūtris atgādināja, ka ierosinājums par vienīgā mājokļa atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa sabiedrisko iniciatīvu portālā „Mana Balss” izpelnījās vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju atbalstu un valdība jau ilgstoši nespēj vienoties par risinājumu, kas ļautu novērst nesamērīgu nodokļa pieaugumu.

  “Lai saglabātu savas dzimtas mājas vai vienīgo mājokli, nodokli cenšas samaksāt, mazinot izdevumus par veselību, pārtiku un izglītību, pasliktinot savu dzīves kvalitāti. Ir informācija par gadījumiem, kad cilvēki šādos gadījumos tiek izlikti no mājām,” norādīja Kūtris.

  Viņš atsaucās uz ANO dokumentiem, kas nosaka, ka cilvēkiem ir tiesības uz mājokli. Valstij ir pienākums to nodrošināt minimālā līmenī. “Bet kā ir Latvijā? Latvijā, apliekot cilvēka vienīgo mājokli ar nekustamā īpašuma nodokli, mēs it kā sodām cilvēku par to, ka viņš rūpējas par savu mājokli,” sacīja Kūtris.

  5 komentāri
  Anonīms lietotājs 18484
  Izskatās, ka Saeima bez Satversmes tiesas lēmuma, nespēj pieņemt satvermē un cilvēktiesībās balstītu lēmumu. Cerams, ka kādreiz arī atcels balsojumu "Atturos"
  Anonīms lietotājs 18484
  Saite uz likumprojekta grozījumiem: http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/67354C24AFDCC3BEC225820400367407?OpenDocument Balsojums balsis: http://titania.saeima.lv/LIVS12/SaeimaLIVS2_DK.nsf/0/CC897ABA0BE086BFC2258212007E586B?OpenDocument
  linards pavlovs
  LŪDZU PUBLICĒT TAUTAS IENAIDNIEKU VĀRDUS
  Anonīms lietotājs 17912
  Nu, itkā jau cilvēkus var saprast, jo kāpēc maksāt, ja var nemaksāt, bet tam visam ir arī otra puse. Zinu tādus, kas mantojuši lepnus dzīvokļus centrā, bet tagad nevar nomaksāt ne īri ne nodokļus un bļauj pēc palīdzības. Jautājums - kāpēc gan nepārdot lepno dzīvokli, ja tas nav pa kabatai un neiet dzīvot mazākā, izmantojot iegūto naudas starpību savas dzīves uzlabošanai? Un kaut kā tomēr mūsu mobilajā laikmetā samērā arhaiski skan tas "dzimtas mājoklis". Nē,. nu ja kāds vēlas tādu veidot, abet lūdzu, tikai kāpēc tad jārunā par atlaidēm un palīdzību? Tam, kas mantojis lepnu dzīvokli vai māju dārgā vietā (jo runa jau ir par tādiem īpašumiem, ja nodoklis ir liels), jau tā ir priekšrocība citu tautiešu priekšā. Viņiem ir ko pārdot un no kā iegūt naudu dzīvošanai. Kāpēc tad valstij (tātad nodokļu maksātājiem) būtu viņi jāstutē?
  Cilvēks Vienkāršais
  Un mūs biedē ar krieviem? Mūsu pašu tūdaliņi izmet uz ielas no dzimtas mājām, par to, ka tantiņai maza pensija, un nekādi kremļa aģenti un vatņiki, bet tieši karodziņa vicinātāji un pastaliņu slavinātāji. Neatkarīga Latvija?Vai par cīnījās latviešu strēlnieki?
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti