Nomaina tiesnesi Ozoliņa un Ušakova lietā par cieņas aizskaršanu

Tiesai otrdien bija jāizskata Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) prasība pret komentētāju Aivaru Ozoliņu un žurnāla „Ir” izdevēju SIA „Cits medijs” par goda un cieņas aizskaršanu. Tomēr lietas izskatīšana pēc būtības nenotika, jo Ozoliņš pieteica noraidījumu tiesnesei Veltai Gailītei.

Vēl strādājot laikrakstā „Diena” 2007. un 2008.gadā, Ozoliņš uzrakstīja vairākus kritiskus komentārus par tiesnesi Gailīti. Tiesnese noraidījumu pieņēma, jo saprātīgam vērotājam no malas var rasties šaubas par viņas objektivitāti. Tagad lietu skatīs cits tiesnesis.

„Saprātīgs lēmums,” atzīst Ozoliņš, „Tiešām, varētu rasties šaubas par viņas objektivitāti. Mani komentāri, kuros es izteicos sakarā ar tolaik publicētu grāmatu „Tiesāšanās kā ķēķis”, kurā pieminēta tāda Velta Gaidīte, kura varētu būt tiesnese Gailīte. Un par tiesneses Gailītes dažiem lēmumiem tā sauktajā digitalizācijas lietā. Mans viedoklis bija kritisks, ļoti asi kritisks. Tiesnese teica, ka neatceras, bet tagad laikam iepazinās ar maniem rakstiem un nosprieda, ka – jā, tas rada zināmu interešu konfliktu, iespējams, un varētu likt apšaubīt viņas lēmumu pamatotību.”

Iepriekš ziņots, ka Ušakovs vērsās pret Ozoliņu un žurnālu „Ir” par septembrī publicēto komentāru ar nosaukumu „Dinozauru dumpis”. Šajā komentārā Ozoliņš norādīja, ka valdība krīze būtu izdevīga „„Saskaņas centram”, kas Ušakova kleptokrātu Rīgas domi pirms pašvaldību vēlēšanām arvien vairāk pozicionē kā alternatīvu valsts valdībai.”

Ušakovu ir aizskāris vārds „kleptokrātu”, jo, kā pieteikumā tiesai raksta Rīgas Domes priekšsēdētājs, kleptokrātisku valdīšanas modeli raksturo pretlikumīgas darbības, bet pret Ušakovu nav sākts kriminālprocess. Tādēļ Ušakovs uzskata, ka šie vārdi ir aizskāruši viņa godu un cieņu un prasa piedzīt 10 000 latu uz pusēm no Ozoliņa un žurnāla „Ir” izdevēja. Ozoliņš prasību neatzīst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti