Noklausies vēsturisko 4. maija balsojumu Grēviņa un Tigula versijā!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Multimediālā platforma Latvijas Radio 5, domājot par jauniešiem, kuri nav piedzīvojuši Atmodas un valsts neatkarības atgūšanas laiku, pērn sarūpēja vēsturiskā 1990. gada 4. maija Augstākās padomes balsojuma rezultātu paziņošanas ierakstu, kas DJ Toma Grēviņa interpretācijā papildināts ar komponista Raimonda Tigula mūziku. Lai arī ieraksts tapa par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gada dienai, savu aktualitāti tas saglabā šodien un turpmāk.

Vēsturiskais 4. maija balsojums Grēviņa un Tigula versijā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

„1990. gada 4. maija Augstākās Padomes sēde, debates un Neatkarības deklarācijas balsojuma rezultātu nolasīšana ir svarīgākā radio pārraide, ko savā mūžā esmu dzirdējis! Bija saulains, ļoti silts pavasara vakars un manā ģimenē visiem bija brīnišķīgs garastāvoklis - tiešraide no Jēkaba ielas dārdēja pa visu dzīvokli un tēvs skaitīja līdzi balsis, gluži tāpat, kā ļaudis uz ielas, sākot pilnā kaklā bļaut no prieka vēl pirms rezultātu nolasīšanas beigām. Strādāt pie šīs īpašās pārraides ir ļoti liels gods - domājot par muzikālo noformējumu, man acu mirklī bija skaidrs, ka vēlos izmantot Raimonda Tigula nesen publiskotās "Rīta un vakara dziesmas" pavadījumu, jo, pirmkārt, tā ir aktuālākā patriotiskā himna, ko esmu dzirdējis, un, otrkārt, tās pavadījumam ir mierīga, kinematogrāfiska noskaņa un šis skaņdarbs harmoniski pastiprina emocijas, kas radīsies pat tiem, kas šo pārraidi dzirdēs pirmo reizi,” pauda viens no pārraides idejas autoriem, pieci.lv DJ Toms Grēviņš.

Deklarācija Par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu tika pieņemta ar 138 balsīm PAR, 1 deputātam atturoties. 1990. gada 4. maijs bija vēsturiska diena, kad tūkstošiem ļaudis bija pulcējušies Vecrīgā un pie saviem radioaparātiem, lai sekotu līdzi Augstākas Padomes balsojumam. Līdzcilvēku atmiņas un arhīvos pieejamie video un foto kadri liecina, ka tie ir bijušu saspringti un emocionāli mirkļi visai Latvijai.

Materiāls pirmo reizi LSM.lv publicēts 2020. gada 4. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti