Nodegusi Popes muižas ansambļa ēka

Naktī uz trešdienu nodegusi Valsts nozīmes kultūrvēsturiska ēka Popes muižā, savā "Facebook" kontā vēsta biedrības "Popes muiža" pārstāvji.

Uguns nopostījusi vienu no senākajām ēkām - Popes muižas pārvaldnieka māju, tautā sauktu arī par Rennamu. 

Tās pārstāvjiem ir aizdomas, ka ugunsgrēku izraisījis viens no mājas iedzīvotājiem, kurš tobrīd atradies savā dzīvoklī stiprā alkohola reibumā. Oficiāls ugunsgrēka cēlonis gan pašlaik nav zināms.

Ugunsgrēkam izceļoties, to laikus pamanījuši dziesminieku festivāla "Vārti" dalībnieki, kuri tobrīd uzturējās blakus ēkā. Ar glābēju palīdzību no degošās ēkas tika evakuēti visi iedzīvotāji, un cietušo ugunsnelaimē nav.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka izsaukums uz Popi tika saņemts plkst.00.21. Ugunsgrēkā dega mūra mājas jumts pilnā 450 kvadrātmetru platībā. No ēkas tika izglābti divi cilvēki. Desmit cilvēki no ēkas evakuējās saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. Plkst.7.51 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Biedrībā skaidro, ka Popes muižas pārvaldnieka mājas celtniecībai precīzu datējumu nav. Tā varēja būt senāka par 19. gadsimtu.

Līdz ar skolas izvietošanu muižas kungu mājā, pārvaldnieka ēkā tika izveidoti dzīvokļi. Pēdējos gados apdzīvoti tika gandrīz visi ēkas dzīvokļi, kopumā vienpadsmit. Salīdzinoši nesen ēkai tika uzklāts jauns dakstiņu jumta segums un bija cerības, ka tuvākajos gados būs iespēja sakārtot arī ēkas brūkošo fasādi.

Biedrībā gan atzīst, ka pašvaldība jau vairākkārt ir informēta par ēkā izvietotajām, apšaubāmajām elektroinstalācijām, gadu desmitiem netīrītiem dūmvadiem un atsevišķu īrnieku aizraušanos ar alkoholu. Daži no dzīvokļiem bija avārijas stāvoklī.

Biedrības pārstāvji cer, ka visiem bez pajumtes palikušajiem tiks atrastas jaunas dzīvesvietas un tiks rasts risinājums ēkas saglābšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti