«No sirds Latvijai» pārtop par Atmodas partiju un aicina trīs partijas apvienot spēkus

Politiskā partija "No sirds Latvijai" (NSL) turpmāk darbosies ar nosaukumu "Atmoda" – šādu lēmumu partijas biedri vienbalsīgi pieņēma šā gada 31. janvāra kopsapulcē, liecina paziņojums partijas mājaslapā. Partijas reorganizācijas plāns paredz arī apvienošanos ar līdzīgi domājošiem politiskiem spēkiem – tie esot Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), Kristīgi demokrātiskā savienība (KDS) un "Gods kalpot mūsu Latvijai".

Tuvākajā laikā kļūšot zināms, kuras partijas līdz ar NSL pieņems oficiālu lēmumu par apvienošanos "Atmodā". Tam sekošot savstarpēja reorganizācijas līguma noslēgšana, kas paredzēs divu gadu pārejas posmu, kura laikā visās partijas "Atmoda" struktūrās pēc paritātes principa tiks ievēlēti pušu pārstāvji.

"Domubiedri, kuri mūs uzrunāja, ir no trim partijām: Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Kristīgi demokrātiskā savienība un partija "Gods kalpot mūsu Latvijai".

Ja paņemam šo partiju programmas, redzams, ka tās ar mūsējo sakrīt gandrīz par 90%, ja ne visiem 100%. Šo partiju aktīvie cilvēki turpina dzīvot aktīvu politisko dzīvi, pirmajā vietā liekot tās vērtības, kas ir arī mūsu partijas kodola vērtības," norāda NSL valdes priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Viņa skaidro, ka lēmums par NSL reorganizāciju nenozīmē atteikšanos no līdzšinējām vērtībām, bet tā ir pāreja nākamajā pakāpē, lai ar līdzīgi domājošajiem izveidotu lielāku politisko spēku. "Tā ir savas pārliecības demonstrēšana, ka mēs šeit neatrodamies tikai kaut kādam īsam mirklim, kad ceļi saveda kopā, kaut kas sanāca, nesanāca, un pēc tam šķiramies. Es domāju, ka spēka parādīšana ir spējā paraudzīties plašāk un tālāk nekā līdz šim," atzīmē Sudraba.

Partija paziņojumā norāda, ka iedzīvotāju zemais ekonomiskās drošības līmenis ir izraisījis apburto loku, kad darbspējīgā vecuma pilsoņi pamet valsti, kā dēļ sarūk investīcijas izglītībā un sociālajā jomā, ieguldījumi ģimenēs ar bērniem. Tas savukārt pastiprina demogrāfisko krīzi, izraisa jaunu emigrāciju, veicina nesamērīgu nodokļu politiku un nacionālo uzņēmumu pārcelšanos uz kaimiņu valstīm.

Tāpēc būtiski "Atmodas" programmā ietvertie rīcības virzieni nacionālas Latvijas valsts ilgtspējīgai attīstībai esot valsts faktiskās suverenitātes un tautas pašnoteikšanās nodrošināšana neatkarīgu Eiropas valstu savienībā, cilvēka drošības, tiesiskuma, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, kvalitatīvas izglītības, sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana, katras ģimenes un līdz ar to visas tautas stipruma, labklājības un garīgās bagātības vairošana, manipulēšanas ar tautas apziņu novēršana, norādīts partijas paziņojumā.

"Izpratnes par to, kas ir vērtīgs, noteikti atšķiras, taču tā viena fundamentālā kopīgā vērtība, ko es uzskatu par lielāko vērtību, ir mūsu valsts. Un ikviens ir līdzatbildīgs par to, kādā valstī mēs dzīvojam. Un, ja mēs spējam būt tik ļoti pozitīvi pašpietiekami, pozitīvi stipri un arī brīvi, daudzas pārmaiņas ir realizējamas un iespējamas.

Latvijas sabiedrībā ir maz patiesi brīvu cilvēku, kurus nevar ietekmēt un kuri nav no kāda atkarīgi. Bet, jo stiprāki būsim, jo brīvāki būsim.

Es domāju, ka kopā mēs varam izdarīt ļoti daudz," uzsvērusi Sudraba.

KONTEKSTS: 

Tā sauktā Sudrabas partija pērn rudenī notikušajās vēlēšanās netika ievēlēta 13. Saeimā – par to nobalsoja 0,84% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati. LSDSP, KDS un GKML vēlēšanās startēja vienā sarakstā, iegūstot 0,2% vēlētāju atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt