No Lukašenko režīma bēgušie Baltkrievijas pilsoņi varētu turpināt uzturēties Latvijā

Saeimas Aizsardzības komisija otrdien vērtēja Imigrācijas likuma grozījumus, kas paredz ierobežot Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu uzturēšanos Latvijā. Viens no priekšlikumiem paredzēja apturēt termiņuzturēšanās pagarināšanas iespēju. Savukārt otrs piedāvāja noteikt stingrākas prasības atļauju izsniegšanā. Komisija vienojās abus piedāvājumus apvienot.

"Ir skaidrs, ka ir šāda nepieciešamība stiprināt mūsu valsts drošību," norādīja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas deputāts Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts").

Imigrācijas likuma nosacījumos tiks ieviests nodalījums starp Baltkrievijas un Krievijas pilsoņiem. Tie Baltkrievijas pilsoņi, kuri bija saņēmuši termiņuzturēšanās atļaujas 2020. un 2021. gadā, kad Aleksandrs Lukašenko izvērsa represijas pret savas valsts pilsoņiem, varēs saglabāt iespēju dzīvot Latvijā. Jaunu atļauju izsniegšana gan tiks ierobežota. Bet Krievijas pilsoņiem tiks būtiski sašaurinātas iespējas, termiņuzturēšanās atļaujas paredzot vien atsevišķos gadījumos, gan ieviest ļoti stingras normas par patstāvīgajām termiņuzturēšanās atļaujām.

"Persona nedrīkstēs būt krimināli sodīta, tai nevarēs būt nodokļu parādi, negatīvs drošības drošības iestāžu atzinums, un gada laikā būs jāiesniedz valsts valodas zināšanu apliecinājums," klāstīja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība).

Kaimiņvalstu pilsoņiem tiks saglabās iespēja lūgt Latvijā patvērumu. Ja tiks atzīts, ka personai ir pamatoti draudi dzīvībai un veselībai, tai tiks piešķirts bēgļa statuss.

Uz cik personām varētu attiekties jaunā kārtība, vēl neesot skaidri zināms.

"Precīzi, cik personas būs spiestas atstāt Latviju, redzēsim tuvākajos mēnešos. Bet tas var novest pie tā, ka vairākiem tūkstošiem nāksies zaudēt atļaujas," sacīja Dombrava.

Jaunās, daudz stingrākās likuma prasības varētu stāties spēkā pēc tā pieņemšanas.

Jau ziņots, ka partijas Saeimā nevar vienoties par izņēmumiem uzturēšanās atļauju anulēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti