No amata atstādina dzērumā pie stūres pieķerto tiesnesi

Piektdien, 11.janvārī, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) atstādināja no amata Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku, pret kuru Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja ierosināja disciplinārlietu par administratīvo pārkāpumu - transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Tieslietu ministrijā informēja, ka disciplinārlieta bija ierosināta par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā, par ko atbildība ir paredzēta Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Zināms, ka braucam gandrīz 3 promiļu reibumā tika pieķerta Zemgales rajona tiesas tiesnese Iveta Silicka.

Izskatot disciplinārlietu, Tiesnešu disciplinārkolēģija bija pieņēmusi lēmumu ierosināt tiesnesi atcelt no amata.

Ministrijā norāda uz likuma normu, ka pēc Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšlikuma rajona tiesas tiesnesi no amata atceļ Saeima, kurai lēmuma noraksts kopā ar disciplinārlietas materiāliem tiks nosūtīts piecu dienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas. Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmums stāsies spēkā pēc tam, kad beigsies termiņš tā pārsūdzēšanai Disciplinārtiesā – ja sūdzība netiks iesniegta, vai arī Disciplinārtiesas lēmuma paziņošanas brīdī.

Saskaņā ar likumu “Par tiesu varu” šobrīd tiesnesim nevar piemērot administratīvos sodus – par administratīviem pārkāpumiem tiesnesis saucams pie disciplinārās atbildības. Tieslietu ministrs jau vērsies pie Tieslietu padomes priekšsēdētāja ar atkārtotu lūgumu lemt par tiesnešu administratīvās imunitātes atcelšanu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti