No amata atceļ Daugavas stadiona un tenisa centra «Lielupe» valdes locekli Martinsonu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no amata atcēlusi valsts SIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" un SIA "Tenisa centrs "Lielupe"" valdes locekli Elmāru Martinsonu, informē IZM.

Ministrijā norāda, ka pirmdien, 11. martā, notika Daugavas stadiona un tenisa centra "Lielupe" ārkārtas dalībnieku sapulces, kurās kapitāla daļu turētāja pārstāvis – IZM valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs pieņēma lēmumu atcelt no amata "Daugavas stadiona" un  tenisa centra Lielupe" valdes locekli Elmāru Martinsonu sakarā ar uzticības zaudēšanu.

IZM skaidro, ka neuzticība Martinsonam kā "Daugavas stadiona" valdes loceklim izteikta saistībā ar identificētajiem trūkumiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētā projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" pārvaldībā.

Konstatēti trūkumi ar projekta īstenošanu saistītu stratēģisku lēmumu pieņemšanā un komunikācijā ar iesaistītajām sporta organizācijām. Biedrība "Latvijas Olimpiskā komiteja" (LOK) vērsusi uzmanību uz problēmām komunikācijā ar Daugavas stadiona valdi.

LOK šogad 5. februāra vēstulē IZM norādījusi, ka sporta organizācijām netiek sniegta objektīva informācija par projektu, kā arī netiek uzklausīti sporta organizāciju deleģētie eksperti un pārstāvji. Šā gada 25. februārī IZM notikušajā sanāksmē arī citas sporta organizācijas norādīja uz nepilnībām projekta vadībā un sporta organizāciju interešu neievērošanu. Komunikācija ar visām iesaistītajām pusēm un it īpaši ar sporta nozari ir izšķiroši svarīga šī projekta virzībā, lai nodrošinātu sekmīgu projekta īstenošanu, iekļaujoties paredzētajā finansējumā un laika grafikā, kā arī sasniedzot Eiropas finansējuma saņemšanai izvirzītos nosacījumus un rezultatīvos rādītājus.

Neuzticība Martinsonam kā tenisa centra "Lielupe" valdes loceklim izteikta saistībā ar identificētajiem trūkumiem Valsts kontroles revīzijas "Ko iegūstam no 11,5 miljoniem eiro tenisā?" ieteikumu ieviešanas procesā, kā arī valdes novēloti uzsāktajiem pasākumiem iekšējās kontroles sistēmas pilnveidei, maksas pakalpojumu cenrāža aktualizēšanai, kā arī tenisa centra ilgtermiņa klientu un sadarbības partneru piesaistei, lai nodrošinātu sekmīgu un uz rezultātu vērstu tenisa centra darbību pēc rekonstrukcijas projekta 2. un 3. kārtas pabeigšanas.

Pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 31.panta astotās daļas 2.punktu, ar šā gada 11. martu

par Daugavas stadiona un tenisa centra "Lielupe" valdes locekli ir iecelts bijušais Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis, kurš atbilst šo amatu ieņemšanai nepieciešamajiem profesionalitātes un kompetences kritērijiem.

Viņš šos pienākumus pildīs līdz brīdim, kamēr normatīvajos aktos noteiktajā valdes locekļu nominēšanas kārtībā tiks izvēlēts Daugavas stadiona un tenisa centra "Lielupe" valdes loceklis, norāda IZM.

Vienlaikus IZM izskatīšanai Ministru kabinetā virzīs priekšlikumus sporta nozares kapitālsabiedrību pārvaldības pilnveidei, tai skaitā izvērtējot atsevišķu kapitālsabiedrību apvienošanas lietderību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti