Dienas ziņas

Daugavā pie Ķīpsalas nezināmas izcelsmes piesārņojums

Dienas ziņas

Saslimstība ar Covid-19 pārsniedz Igaunijas rādītājus

Sāk darboties "covidpass.lv"

No 12. oktobra visiem ieceļotājiem Latvijā obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

12. oktobrī darbu sāk jauna elektronisko apliecinājumu sistēma "covidpass.lv". Tajā personām, kas ierodas Latvijā, obligāti būs jāaizpilda anketa. Informācija anketā aizpildāma ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Latvijā, un tajā jānorāda prasītā personu identificējošā informācija. Tāpat no šodienas Valsts policijai ir plašākas pilnvaras pārbaudīt, vai privātajos transporta līdzekļos nepārvietojas iedzīvotāji, kuriem vajadzētu aizpildīt apliecinājumu, bet kuri to nav izdarījuši.

No 12. oktobra visiem ieceļotājiem Latvijā obligāti jāaizpilda elektroniskā anketa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

No šodienas vietnē covidpass.lv ieceļotājiem jāaizpilda elektroniskas apliecinājums. Tajā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis un uzturēšanās vieta Latvijā. Tāpat anketā būs jānorāda valstis, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas teritorijā.

Pēc anketas aizpildīšanas persona saņems QR kodu. Lidojot ar lidmašīnu, šī informācija būs jāuzrāda pirms iekāpšanas un gadījumā, ja persona nevarēs to uzrādīt, tai var tikt atteikta iekāpšana transportā.

Anketa aizpildāma ne agrāk, kā 48 stundas pirms ierašanās Latvijā.

Jau aizvadītajā nedēļā Valsts policijas galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norādīja, ka plašāku pārbaužu veikšanai, no šodienas valsts policijai dotas papildu pilnvaras. Valsts policija izlases kārtībā būs tiesīga apturēt transportlīdzekļus, lai pārliecinātos vai tajā neatrodas personas, kurām būtu jāaizpilda šis apliecinājums vietnē "covidpass.lv".

Kārtības policijas priekšnieks arī norādīja – tas nenozīmē, ka tiks rīkoti reidi, bet svarīgi apzināties, ka policijai nu ir plašākas iespējas uzmanīt vai noteikumi tiek ievēroti.

Noteikumi paredz, ka starptautiskajam pārvadātajam, piemēram, aviokompānijai, jāpārliecinās, ka pasažieris anketu ir aizpildījis pirms iekāpšanas. Tomēr Latvijas Televīzija novēroja, ka daudzi atbraucēji lidostā “Rīga” anketu aizpildījuši nebija. Pagaidām to kontrolē lidostas darbinieki, kas piedāvā planšeti, ar kuru anketu aizpildīt.

"Tāda pienākums lidostai nav, bet, tā kā šis ir jauns process, tad pirmo nedēļu lidosta veic šo pārbaudi pilnīgi visiem ieceļojošajiem pasažieriem, pārbaudot, vai ir aizpildītās anketas un saņemti QR kodi. Ja anketa nav aizpildīta, tad parāda un skaidro pasažieriem, kā anketa ir pildāma viņu pašu viedierīcēs, vai arī nodrošinām ierīci, ar kuru ir iespējams anketu aizpildīt lidostā. [..] 

Ir reisi, kur tikai pāris pasažieri nav aizpildījuši anketu, un ir atsevišķi lidojumi, kur ap 50% nav aizpildījuši anketu," atklāja lidostas "Rīga" pārstāve Liene Freivalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti