Netālu no Ādažu poligona notiks Drošības policijas uzmanītās «Airsoft» militārās spēles

Dažu kilometru attālumā no Ādažu poligona sestdien, 13.oktobrī, notiks privātpersonu rīkota militāra spēle «Airsoft». Teorētiski tas ir komandu sporta veids, tomēr spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, un dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam armijas ekipējumam.

Drošības policija ir konstatējusi, ka tādas spēles faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai vai objektu izlūkošanai.

Turklāt tur piedalās arī personas ar pretvalstiskiem nolūkiem. Drošības policija Latvijas Radio apgalvo, ka rūpīgi sekos to norisei.

Drošības spēku aizdomas radošo spēli sestdien rīko biedrība «Latvijas Airsoft spēlētāju asociācija». Tajā ir plānots simulēt militāru konfliktu starp trim pusēm. Spēle notiks privātā teritorijā Ādažu novadā dažu kilometru attālumā no Nacionālo bruņoto spēku bāzes.

Organizatori aģentūrai LETA norādījuši, ka par plāniem informētas visas mūsu valsts drošības iestādes. Organizācijas valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs ir uzsvēris, ka pasākums būšot tikai izklaide.

Tāpat tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas esot aicinātas piedalīties spēlē, citēju, «tādējādi novēršot jebkādas saprātīgas šaubas par to, ka spēle var tikt izmantota kā piesegs jebkādām provokatīvām darbībām».

Citās domās ir Drošības policija, kas uzskata, ka tādās spēlēs piedalās arī pretvalstiski noskaņotas personas. Aizdomas rada arī norises ģeogrāfiskais izvietojums. Pērn no Latvijas tika izraidīti trīs Krievijas pilsoņi, kas bija ieradušies uz šīm spēlēm, būdami Latvijas tā dēvētajā melnajā sarakstā. Pēc vīriešu izraidīšanas spēles atcēla.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti