NEPLP: «Rīga TV24», «Re:TV» izpildījuši sabiedrisko pasūtījumu, «OTV» finansējumu nesaņem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kanāli "Rīga TV24" un "Re:TV" februārī ir spējuši izpildīt sabiedrisko pasūtījumu, tā šodien, uzklausot revīzijas komisijas ziņojumu, secinājusi Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), un tās locekļi nolēmuši piešķirt abiem kanāliem finansējumu par februāri, savukārt "OTV" joprojām neatbilst nepieciešamajiem kritērijiem, tādēļ pagaidām paliek bez finansējuma.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja NEPLP vadītājs Ainārs Dimants, "OTV", ko nodrošina SIA "Ogres televīzija", pagaidām nav saņēmusi maksājumu arī par janvāri, un nav zināms, kā situācija veidosies tālāk. "OTV", kas uzvarēja konkursā par bērnu un jauniešu programmas veidošanu, nav izpildījusi daudzas nolikuma prasības.

Kā norādīja Dimants, ir noteikts, ka televīzijas izdevumi, izpildot sabiedrisko pasūtījumu, jāpārskaita no atsevišķa konta, kas nav ticis izdarīts. No citiem kontiem pārskaitītu naudu NEPLP neatmaksā. Padomei nav pārliecības, vai sižeti, kas tiek rādīti, patiešām atbilst sabiedriskā pasūtījuma izpildei, turklāt "OTV" joprojām nav bijusi spējīga izveidot televīzijas programmu un joprojām nav skaidrības arī par kanāla kopējo saturu. Tiesa, patlaban "OTV" ir iesniegusi papilddokumentus par februāri, kuri tiks vērtēti.

Komentējot, kā NEPLP rīkosies, ja "OTV" arī turpmāk nespēs izpildīt nepieciešamos kritērijus, Dimants atklāja, ka NEPLP jau sākotnēji paredzējis arī "plānu B un C". Nākamā priekšroka tiks dota Latvijas Televīzijai (LTV). Vēl ir paredzēts variants ļaut sabiedrisko pasūtījumu izpildīt Eiropas Savienības (ES) televīzijas kanāliem, līdzīgi kā tās ir Lietuvā. Patlaban "OTV" gan ir dota iespēja laboties. Par kādām izmaiņām netiks lemts ātrāk kā pēc pirmā pusgada, uzsvēra Dimants.

Savukārt kanālam "Rīga TV24", ko nodrošina AS "TV Latvija", un kanālam "Re:TV", ko nodrošina SIA "Vidzemes televīzija", sabiedrisko pasūtījumu ir izdevies izpildīt labi, norādīja Dimants.

Nākamajās sēdēs jau tiks spriests par sabiedriskā pasūtījuma ceturkšņa rezultātiem.

Kā ziņots, par sabiedriskā pasūtījuma izpildi janvārī kanālam "Re:TV" tiks samaksāti 22 622 eiro, bet kanālā - "RīgaTV 24" - 17 391 eiro, informēja NEPLP.

Izvērtējot informāciju par AS "TV Latvija", SIA "Ogres televīzija" un SIA "Vidzemes televīzija" īstenoto sabiedriskā pasūtījuma daļu šā gada janvārī, NEPLP nolēma apstiprināt sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi "Vidzemes televīzijas" nodrošinātā kanāla "Re:TV" programmā un daļēji "TV Latvija" nodrošinātā kanāla "RīgaTV 24" programmā.

Savukārt no SIA "Ogres televīzija" tiek gaidīta papildu informācija par sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi programmā OTV šā gada janvārī.

Jau vēstīs, ka NEPLP sabiedriskā pasūtījuma daļas nolēma nodot AS "TV Latvija", kas nodrošina kanālu "Rīga TV24", SIA "Ogres televīzija" , kas nodrošinās kanālu "OTV", un SIA "Vidzemes televīzija", kas nodrošina kanālu "Re:TV".

NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē. Konkursā par bērnu un jauniešu programmas veidošanu uzvarēja "OTV". Pēc NEPLP informācijas, šo kanālu nodrošinās "Ogres televīzija".

Tiesības īstenot sabiedrisko pasūtījumu bezmaksas apraidē piešķirtas uz trīs gadiem no 2014.gada. Katrs no kanāliem saņems aptuveni 245 000 latu gadā. Finansējums paredzēts sabiedriskā pasūtījuma raidījumu veidošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti