NEPLP: LR vadītāja konkursā politiska ietekme nav bijusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Konkursā uz Latvijas Radio vadītāja amatu politiskas ietekmes nav bijis, un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu balsojums ir bijis balstīts uz profesionāliem apsvērumiem. Tā paziņojumā medijiem ceturtdien raksta padome.

NEPLP uzsver, ka sarunā ar aizejošo Latvijas Radio (LR) vadītāju Jāni Siksni un Latvijas Televīzijas vadītāju Ivaru Belti apliecināts, ka konkursā politiska ietekme nav izjusta. Visi NEPLP padomes locekļi balstījušies tikai uz profesionāliem kritērijiem.

„Esam jau iepriekš vairākkārt uzsvēruši un atkārtojam – LR valdes konkurss primāri nav iepriekšējā LR vadītāja darba vērtējums. LR valdes priekšsēdētāja darba attiecību termiņš ir noslēdzies, bija objektīva vajadzība paplašināt LR valdi, nodalot vairākas atbildības jomas,” sacījis padomes vadītājs Ainārs Dimants. Vienlaikus padome atzina, ka Sikšņa vadībā ir tapis sabiedrisko mediju portāls lsm.lv, kā arī radio pieci.lv un realizēti citi projekti.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome atsakās vērtēt Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes izteikumus pagājušajā nedēļā Pieci.lv raidījumā „Neērtie jautājumi”. Ivars Belte raidījumā stāstīja, ka pieteicies konkursam uz Latvijas Radio valdi, jo „sapnī redzējis" līdzšinējo vadītāju Jāni Siksni runājot ar politiskajām partijām par savu palikšanu Radio valdē. Latvijas Radio aicināja padomi izvērtēt Beltes izteikumus.

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants par Ivara Beltes izteikumiem saistībā ar "sapni" par Latvijas Radio vadītāja Jāņa Sikšņa un politiķu tikšanos
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

"Politisku ietekmi uz Jāņa Sikšņa darbību mēs neesam novērojuši kā padome - ne konkursa laikā, ne arī iepriekšējā darbībā kā Latvijas Radio valdes loceklim. Nevaram nekādā veidā ierobežot vārda brīvību Ivaram Beltem, un tas no mūsu puses nekad nenotiks. Tāpat kā mēs nekad neesam ierobežojuši Jāņa Sikšņa, Edgara Kota vārda brīvību tad, kad viņi ir runājuši par sabiedrisko mediju attīstības jautājumiem. Nekad publiski to neesam darījuši, un uzskatām, ka nebūtu pareizi to darīt," sacīja Dimants.

Ziņots, ka NEPLP pavēstīja - konkursā uz Latvijas Radio valdi tās līdzšinējais, vienīgais valdes loceklis Jānis Siksnis ir zaudējis. Turpmāk valdē, kas tagad būs triju cilvēku sastāvā, kā priekšsēdētājs strādās sociologs, pētījumu aģentūras „Factum” vadītājs un Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Aldis Pauliņš, savukārt kā valdes locekļi strādās bijusī ziņu aģentūras „BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka un Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Nemierā ar šo lēmumu bija Latvijas Radio žurnālisti, kas parakstīja vēstuli, kurā norādīja uz konkursa, viņuprāt, necaurskatāmību. Tomēr NEPLP šos argumentus noraidīja, uzsverot, ka konkurss ir bijis gan godīgs, gan caurspīdīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti