NEPLP locekļa kandidāte – Vita Anda Tērauda

Vita Anda Tērauda savas darba gaitas sākusi kā žurnāliste radiostacijā "Amerikas balss", pēc tam divus gadu desmitus darbojusies valsts pārvaldē un dažādās nevalstiskajās organizācijās (NVO), liecina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata kandidātes CV.

Tērauda par žurnālisti radiostacijā "Amerikas balss" Vašingtonā nostrādājusi četrus gadus – no 1984.gada līdz 1988.gadam. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991.gadā kā konsultante sāka darbu Ministru kabineta Ārējo ekonomisko sakaru departamentā. Pēc aptuveni gada kļuva par Ārlietu ministrijas Ārvalstu palīdzības koordinācijas departamenta direktori. 

Dokumenti

Vitas Andas Tēraudas CV

Lejuplādēt

80.44 KB

No 1993.gada līdz 1994.gada ieņēma Valsts reformu ministrijas valsts sekretāres amatu, bet 1994.-1995.gadā Māra Gaiļa valdībā bija valsts reformu ministre, kuras atbildībā bijusi valsts pārvaldes pārveide pēcpadomju laikā. Kā norāda Tērauda, ministres amatā izveidota civildienesta sistēma, īstenota pašvaldību reforma u.c.

1995.-1996.gadā strādāja par konsultanti Valsts cilvēktiesību birojā, bet 1996.līdz 2003.gadam bija "Sorosa fonds-Latvija" izpilddirektore. Fonds, pēc Tēraudas teiktā, īstenoja atbalsta programmas tiesu varas stiprināšanai, mediju un nevalstisko organizāciju attīstībai u.c.

2002.gadā dibināja sabiedriskās politikas pētniecības centru "Providus" un to arī vadīja līdz 2013.gadam. "Providus" uzmanības lokā - laba pārvaldība, pretkorupcijas politika, mediju politika, tiesu varas stiprināšana u.c. "Providus" paspārnē izveidota vietne "politika.lv".

Kā pēdējā darba vieta norādīta direktores amats PASOS – Politikas centru apvienībā atvērtai sabiedrībai.

Tērauda CV norāda arī, ka kopš 2013.gada darbojas NEPLP Sabiedriski konsultatīvajā padomē. Tāpat Tērauda akcentē, ka kopš 1996.gada palīdzējusi dibināt un darbojusies kā valdes locekle dažādās NVO, tostarp sabiedrību par atklātību "Delna".

Tērauda 1983.gadā Amerikas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās, bet 1990.gadā – Dżona Hopkinsa universitātē ASV maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un PSRS politikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt