NEPLP: Liegums retranslēt Krievijas telekanālu devis pozitīvu rezultātu

No otrdienas Latvijā atkal drīkst retranslēt Krievijas kanālu „Rossija RTR”, ko kara propagandas dēļ aprīlī uz trim mēnešiem bija aizliegusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Latvijas kabeļtelevīziju operatori šo lēmumu izpildīja, tomēr vairāki šī kanāla vietā testa režīmā piedāvāja kanālu „RTR Planeta”, kas ir viena no „Rossija RTR” versijām. Savukārt satelītoperators „Viasat” kanālu turpināja translēt, aizbildinoties, ka neatrodoties Latvijas regulatora jurisdikcijā.

Tomēr padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants uzskata, ka aizliegums ir palīdzējis sasniegt vairākus mērķus: „Likums paredz ierobežojumus programmu retranslācijai noteiktos gadījumos. Šāds gadījums un pārkāpums tika konstatēts un tika pieņemts attiecīgs lēmums – runa ir par kara propagandas ierobežošanu. Ir sasniegti mērķi, ko bijām domājuši – trīs mēnešus te nebija reklāmas tirgū „Rossija RTR”. Otrs – tika dots ļoti skaidrs politisks signāls, ka šāda Krievijas darbība nav pieņemama, nav izmantojama mediju kā kara propagandas instrumenta lietošana. Trešais – šis gadījums mums palīdzēs pārskatīt kopā ar citām dalībvalstīm Eiropas audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu, jo šeit bija tā, ka programmas atrodas Zviedrijas jurisdikcijā, faktiski netiek veikts monitorings, Zviedrijas regulators direktīvu nespēj īstenot.

Parādījās arī citi pozitīvi rezultāti, piemēram, atklājās robi mūsu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā attiecībā uz satelītu apraidi: mūsu likums ietver ļoti šauru programmas retranslācijas definīciju, to konstatējām attiecībā uz „Viasat”. Arī par testa režīmu, ko nozarē plaši izmanto – vajadzētu precizēt, regulēt, ka padomei ir tiesības nepieļaut arī testa režīmā programmu retranslāciju, tādā gadījumā mēs nebūtu pieļāvuši „Planeta RTR” testa režīmu,” norāda NEPLP vadītājs Ainārs Dimants.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) liedza trīs mēnešus Latvijā retranslēt programmu „Rossija RTR”, norādot uz Drošības policijas pausto, ka programma "Rossija RTR" vienlaikus ar citiem Krievijas Federācijas kontrolētajiem televīzijas kanāliem izplata tendenciozu informāciju, kura negatīvi ietekmē Latvijas nacionālās drošības intereses.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt