Panorāma

Atklāj atjaunoto piemiņas vietu Sudrabkalniņā

Panorāma

Politiķi tuvāk kompromisam par Enerģētikas ministriju

Bloķē mājaslapu, kur nelegāli retranslētas TV programmas

NEPLP bloķē mājaslapu, kur nelegāli retranslētas TV programmas

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uz diviem gadiem bloķējusi piekļuvi tīmekļa vietnei "www.zeos.online", kurā nelegāli retranslētas TV programmas. Šajā konkrētajā mājaslapā iepriekš bija redzamas vairākas Latvijā aizliegtas programmas, tostarp Kremļa propagandas "Mir 24", "RT" un citus.

NEPLP aicinājusi interneta pakalpojuma sniedzējus liegt piekļuvi šai saitei, kā arī tās lietotājus novirzīt uz vietni "nelegalssaturs.lv". Padome šogad kopumā ierobežojusi  93 šāda veida mājaslapu darbību. Lielākā daļa no tām retranslē Krievijas kanālus.

"Lielākoties šajās lapās tiek retranslētas televīzijas programmas, kas ir saistītas ar Krieviju. Tā tas ir bijis arī pirms kara sākuma Ukrainā. Līdz ar to, es teiktu, ka pamatā tas tiek izmantots arī mērķtiecīgi, lai izplatītu šo saturu," skaidroja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Lai kontrolētu, ka "zeos.online" līdzīga vietne nevarētu atsākt darbu zem cita domēna vārda, NEPLP aizliedz ne tikai šo konkrēto mājaslapu, bet arī tās spoguļlapas un tās straumēšanas avotus. Tas nozīme, ka vietnes veidotājs nevarēs automātiski izveidot jaunu lapu un izmantot tos pašus avotus, ko iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti