Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

NEPLP atskaitās par padarīto

NEPLP atskaitās Saeimā: Galvenais uzdevums - sabiedrisko mediju stiprināšana

Pagājušas 100 dienas, kopš Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) darbojas jaunajā sastāvā, un otrdien, 23.maijā, padomes locekļi par līdz šim padarīto atskaitījās Saeimā, norādot, ka būtiskākais uzdevums ir darbs pie sabiedrisko mediju attīstības, atalgojuma un modernizācijas jautājumiem.

Kā pirmo un būtiskāko uzdevumu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Dace Ķezbere otrdien nosauca darbu pie sabiedriskā pasūtījuma un sabiedrisko mediju attīstības.

Par būtisku sasniegums nosaukts lēmums atbrīvot no amata divus Latvijas Radio valdes locekļus – Aldis Pauliņu un Uldi Lavrinoviču - pēc tam, kad atklājās, ka viņu pārraudzībā nelietderīgi izmantoti ap 14 000 eiro, kuri no radio budžeta jau atmaksāti valstij.

Uz deputāta Artusa Kaimiņa jautājumu, vai nav plānos pieprasīt vijušajiem valdes locekļiem pašiem atmaksāt šo naudu, padomes pārstāvji norādīja, ka to var darīt tikai Latvijas Radio valde un pašlaik tā ir radio vadītājs Sigitas Roķes izšķiršanās.  

Padome arī turpina uzstāt, ka turpmāk lielākajai daļai mūzikas, kas skan jauniešiem mērķētajā Latvijas Radio Pieci, jābūt radītai Latvijā.

“Jo kā mēs redzam – mērķis sasniegt lielāku auditoriju ar ārzemju mūzikas atskaņošanu nav sasniegts šobrīd,” skaidroja NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Tajā pašā laikā ir izsludināts 130 000 eiro vērts konkurss, kurā komercmediji var pieteikties veidot jaunu interneta platformu, kurā arī skanētu tikai latviešu populārā mūzika. Šī nauda ir no tā saucamajām “deputātu kvotām”, bet šobrīd daļa deputātu projekta lietderību apšauba un vēlas apturēt.

Padome skaidroja – konkurss jau izsludināts, taču, ja tajā neviens nepieteiksies, viņi aicinās Saeimu ļaut naudu izlietot lietderīgāk, piemēram, sabiedriskā radio stiprināšanai.

Tāpat padomes darba kārtībā ir sabiedrisko mediju atalgojuma jautājums un Latvijas Televīzijas tehnoloģiskā modernizācija, par kuras vajadzību komisijas izbraukuma sēdes laikā pārliecinājies arī deputāts Valters Dambe (Zaļo un Zemnieku savienība).

“Tas ir par šo iekārtu, kas ir ražota Baltkrievijā 80.gados un kuru joprojām mēs lāpām, lāpām katru gadu ar 600 tūkstošiem, 800 tūkstošiem, miljonu eiro, kurus mēs vienkārši izmetam. Inženieri ir aprēķinājuši, ka jau četros gados atmaksātos tas  astoņu miljonu ieguldījums, kurš vienkārši būs jādara – vai šim sasaukumam vai nākamajam sasaukumam,” klāstīja Dambe.

Latvijas Televīzijas valdei šobrīd ir uzdots izveidot investīciju programmu, norādot vajadzīgos uzlabojumus prioritārā secībā.

“Tam būtu jābūt pakāpeniski. Es to redzu, ka tas ir 3-4 gadu periods,” sacīja Ķezbere, solot, ka padome būs gatava par to iestāties un cīnīties.

Mediju uzraugi arī nolēmuši pievērsties mediju satura kvalitātes analīzei, kā arī strādāt pie Latvijā veidota satura stiprināšanas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti