Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Dzēšanas darbos iesaistās Baltkrievija

Panorāma

Latvijas laukos kuļ labību, ražas zemas

Vēl šonedēļ skolēni var apstrīdēt eksāmenu rezultātus

Nedēļas laikā matemātikas eksāmena rezultātus apstrīdējis 21 skolēns

Pagājušās nedēļas laikā matemātikas eksāmena rezultātus apstrīdējis 21 skolēns. Valsts izglītības un satura centrā (VISC) skaidro, ka pērn kopumā apelācijas sūdzību skaits par matemātikas eksāmenu bijis 28.

Kopumā VISC nedēļas laikā saņēmis 70 iesniegumus. Sūdzību skaits arī par latviešu valodas eksāmenu daudz nav atpalicis no iesniegumu skaita par matemātikas pārbaudījumu. Bērziņa lēš, ka

sūdzību skaits varētu pieaugt, jo apstrīdēt rezultātus var arī vēl šonedēļ.

"Panorāma" jau iepriekš vēstīja, ka šogad vairāk nekā citus gadus virmojušas diskusijas par, iespējams, nesamērīgo matemātikas eksāmena sarežģītību. Iepriekš intervēto skolēnu domas gan bija atšķirīgas.

"Man personīgi gāja ļoti smagi. Es arī konsultējos ar saviem klasesbiedriem pēc eksāmena, un viņi arī teica - eksāmens bija tiešām grūts," stāstīja Rīgas Teikas vidusskolas skolnieks Kristers Čerņevskis. Citās domās bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolniece Kristiāna Šulca. Viņa neuzskata, ka eksāmens "bija tik ļoti neiespējams, ka tiešām vajadzētu visiem sūdzēties".

Eksāmenu izstrādātāji pārmetumus, ka uzdevumi šogad bijuši sarežģītāki nekā citus gadus, noliedz.

"Apelācijas gadu no gada tiek iesniegtas par matemātikas centralizēto eksāmenu un latviešu valodas centralizēto eksāmenu, bet skaidrojums tam ir vienkāršs. Šos divus priekšmetus arī kārto vislielākais kārtotāju skaits," skaidro VISC pārstāve.

Par nozari atbildīgais ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") ar šī gada skolēnu sasniegumiem un arī apelācijām nav apmierināts. Uz Latvijas Televīzijas jautājumu, kas darāms situācijas uzlabošanai, ministrs piemin kompetencēs balstītā izglītības satura reformu, kuras ieviešanu Saeima šogad lēma atlikt gadu vēlāk nekā iecerēts.

"Mēs stagnējam. Bet, ja tu stāvi uz vietas, tu būtībā ej atpakaļ, jo citi iet uz priekšu. Līdz ar to, protams, eksāmenu rezultāti ne tuvu nav iepriecinoši. Nu, tieši tāpēc mums ir akūta nepieciešamība pēc jaunā satura. Ja mēs gribam ļoti drīz sagaidīt kvalitatīvu lēcienu, nu, tas nenotiks. Tie būs divi, trīs gadi," uzsver ministrs.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad studēt pieteikušies jaunieši, kuru vērtējums matemātikā bijis vidēji par 16 procentpunktiem virs vidējā līmeņa valstī. Universitātē gan atzīst, ka ar to nepietiek.

"Kopumā mēs, protams, neesam apmierināti ar to līmeni, kādā [reflektanti] ir sagatavoti. Sevišķi matemātikā," saka RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis.
 
Cik gadījumos eksāmenu vērtējumi šogad tiks mainīti, būs zināms augustā. Pērn no 125 apelācijām vērtējums palielināts vien 17 gadījumos. Tas vidusskolēnu kopējo sniegumu gan būtiski neietekmē. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt