Dienas ziņas

Sēlijas kongresa galvenais temats – izaugsme

Dienas ziņas

Nepagarina īres līgumu Rakstnieku poliklīnikai

Ne visi jaunie mediķi paliks Latvijā

Ne visi jaunie mediķi paliks Latvijā

Latvijā trūkst ap 500 mediķu gandrīz visās specialitātēs, un Daugavpils slimnīcā vien ir vairāk nekā 40 vakanču. Mediķu rindas gan ik gadu papildina jauni medicīnas studiju absolventi; arī šonedēļ valsts eksāmenu nolika vairāk nekā 200 jauno mediķu.

Taču ne visiem tālākie plāni saistīti ar Latviju un nepavisam ne ar Latvijas reģioniem.

Rīgas Stradiņa universitātes sestā kursa studentiem šī nedēļa bija stresa un pārdzīvojumiem pilna – jāliek valsts eksāmens. Daudzo studiju gadu laikā iegūtās zināšanas pārbaudītas gan teorētiskos, gan praktiskos pārbaudījumos. Viss gan vēl nav beidzies, tagad jāapdomā vai un kur stāties rezidentūrā.

„Pats šobrīd skatīšos, mēģināšu Latvijā tikt, jāmēģina konkurss izturēt, un tad jau redzēs, kā būs,” saka viens no jaunajiem mediķiem Rihards Engels, piebilstot, ka ir gatavs braukt arī uz reģioniem.

Tomēr reģioni ne visus vilina.

„Pamācīties jā, bet palikt strādāt laikam negribētu,” bilst vēl viena mediķe.

Daudziem liels izaicinājums  šķiet tālākā izglītība un karjera ārzemēs vai vismaz pašfinansēta rezidentūra, jo rezidentūra par valsts līdzekļiem arī uzliek saistības – vismaz trīs gadus pēc tās beigšanas nostrādāt savā profesijā Latvijā.

„Liela daļa brauks prom, liela daļa nevar braukt prom, cits vienkārši negrib. Būs kādi 50 cilvēki, kas varētu doties prom, ieskaitot mani, kas varētu. Bet tagad vienkārši gribas izbaudīt laiku un neko nedomāt,” norāda Rīgas Stradiņa Universitātes 6.kursa studente Alise Griķe.

Medicīnas studiju absolventu uzņemšana rezidentūrā sāksies jūlijā. Tad arī varēs redzēt, cik liela daļa jauno ārstu vēlēsies darbu turpināt reģionos. 

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka, ja pretendentiem uz rezidentūru būs vienādi sasniegumi pamatstudiju mācību procesā un līdzvērtīgi rezultāti, priekšroka tiks dota tam, kas rezidentūru vēlas ārpus Rīgas.

Rezidentūrā par valsts naudu kopumā uzņems 200 jauno ārstu. Nākotnē Veselības ministrija gan sola vietu skaitu palielināt. Arī ekonomikās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD rekomendē Latvijai palielināt medicīnas studiju beidzēju skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt