Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ojāru Skudru

Rīta Panorāma

Rudens kamermūzikas festivālā koncerts „Brāmss iedvesmo Plakidi”

Intervija ar NBS komandieri Leonīdu Kalniņu

NBS komandieris aicina neizplatīt baumas par sabiedroto spēkiem Latvijā

Ar kritiski neizvērtētas informācijas pasniegšanu un izplatīšanu valstij var tikt nodarīts zināms kaitējums. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš noraidīja nesen sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka Latvija maksājot par sabiedroto spēku karavīru uzturēšanos un aktivitātēm valstī, arī braucieniem ar taksometru.

Kalniņš uzsvēra, ka valstis, kas ir nosūtījušas karavīrus uz Latviju, pilnībā sedz visus karavīru uzturēšanās tēriņus, tostarp par ēdināšanu, ūdeni, dzīvošanu kazarmās, treniņu vietu izmantošanu. Kalniņš piebilda, ka ārzemju karavīri, tērējot savu naudu Latvijā, sniedz labumu mūsu valsts ekonomikai.

NBS komandieris mudināja neklausīties baumās un aicināja neskaidrību gadījumā doties uz Ādažu bāzi un iepazīties ar sabiedroto dienas gaitām. "Tad vairs nebūs nekādu šādu pārpratumu," viņš teica. 

Dažkārt nepatiesa informācija tiek izplatīta mērķtiecīgi. Taču sociālajos tīklos izteikti arī neuzmanīgi komentāri, kas nav saistīti "ar naidīgiem spēkiem", tiek aktīvi izmantoti no to puses, kas "darbojas pret Latviju". Tie tiek pārpublicēti un komentēti, piemēram, Krievijas televīzijas kanālos un interneta vietnēs, teica NBS komandieris.

"Ar šādu nekritisku informācijas pasniegšanu, kas absolūti neatbilst īstenībai, mēs principā nodarām zināmu kaitējumu valstij," piebilda Kalniņš.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti