Panorāma

Saeimas komisija uzklausa atlaisto LTV vadību

Panorāma

Satversmes tiesa atklāj jaunu darba gadu

NATO Latvijas kaujas grupai jauns komandieris

NATO Latvijas kaujas grupas jaunais vadītājs: Būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju

Ar svinīgu ceremoniju Ādažu bāzē trešdien, 9.janvārī, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stājās Kanādas bruņoto spēku pulkvežleitnants Filips Sovē, nomainot šajā amatā  līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu. NATO Latvijas kaujas grupas jaunais vadītājs atzīst, ka papildus militāro spēju stiprināšanai kaujas grupai būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju.

Pulkvežleitnants Filips Sovē savu militāro karjeru sāka 1995. gadā ar dienestu Kanādas 12. bruņotajā pulkā. Viņš piedalījies misijās Bosnijā-Hercegovinā un Afganistānā. Bijis eskadras komandieris un pulka komandiera vietnieks. Kopš 2017. gada Filips Sovē ir Kanādas 12. bruņotā pulka komandieris, bet nākamos sešus mēnešus viņš vadīs NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā.

"Kaujas grupa Latvijā ir ļoti spējīga militārā vienība. Mēs šeit esam jau 18 mēnešus un turpināsim darboties, lai stiprinātu sadarbību, un esam gatavi turpināt stiprināt spējas. Vienmēr ir izaicinājumi. Mēs šeit esam no deviņām nācijām ar dažādām valodām, dažādām kultūrām, tādēļ galvenais izaicinājums būs iemācīties strādāt kopā. Iepriekšējām rotācijām tas ir izdevies. Mums visiem ir kopīgs pamats kā militāriem profesionāļiem," teica Sovē.

Komandieris arī atzina, ka papildus militāro spēju stiprināšanai kaujas grupai būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju, kas vērsta pret NATO klātbūtni Latvijā.

"Mēs esam informēti par viltus ziņām un dezinformāciju un uztveram to ļoti nopietni. Reaģējam uz dezinformācijas gadījumiem un nodrošinām, lai tiktu izplatīta patiesa informācija par NATO kaujas grupu."

Spēcīgākais ierocis cīņā pret nomelnojošu informāciju ir NATO karavīru dalība labdarības pasākumos un sporta aktivitātēs. Tādēļ jaunais komandieris sola, ka šādas aktivitātes noteikti tiks turpinātas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa  Latvijā darbojas kopš 2017. gada. Tās mērķis – veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no deviņām valstīm, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt