NA labklājības ministra amata kandidāts - Parādnieks; IeM vadību uzticētu Rasnačam

 Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) labklājības ministra amata kandidāts 12.Saeimas vēlēšanās ir deputāts Imants Parādnieks, iekšlietu ministra amata kandidāts - parlamentārietis Dzintars Rasnačs, savukārt atbildību par ārlietām partija vēlētos uzticēt pašreizējām Kultūras ministrijas parlamentārajam sekretāram Rihardam Kolam.

Nacionālās apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts, eiroparlamentārietis Roberts Zīle sestdien konferencē izklāstīja VL-TB/LNNK programmas galvenās prioritātes, kā arī iepazīstināja ar ministru kandidātiem 12.Saeimas vēlēšanām.

VL-TB/LNNK finanšu ministra kandidāts ir Rīgas domes deputāts Andris Pārups, ārlietu ministra amata kandidāts - Kols, aizsardzības ministra amata kandidāts - Māris Andžāns , bet Iekšlietu ministrijas (IeM) vadību partija piedāvātu Ranačam.

Atbildību par vides aizsardzību un reģionālo attīstību, ekonomiku un satiksmes jomu nacionālā apvienība vēlētos uzticēt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam, kā arī pašreizējām šīs ministrijas parlamentārajām sekretāram Eināram Cilinskim un bijušajam ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam. Savukārt kultūras ministra amata kandidāte ir pašreizējā ministre Dace Melbārde.

Izglītības un zinātnes ministrijas vadību VL-TB/LNNK vēlētos uzticēt pašreizējām Rīgas domes deputātam Ritvaram Jansonam, bet veselības ministra amata kandidāts ir bijušais Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs, pašreizējais Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Dzintars Mozgis.

VL-TB/LNNK tieslietu ministra amata kandidāts ir pašreizējais ministrs Gaidis Bērziņš, bet labklājības ministra amata kandidāts - Parādnieks, savukārt atbildību par Zemkopības ministriju nacionālā apvienība uzticētu partijas pārstāvei Ilzei Indriksonei.

Partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš pašlaik ir ASV, videouzrunā pauda cerību, ka vēlētāji dos iespēju turpināt iesākto un īstenot partijas programmu lielākā apmēra. Viņš arī norādīja, ka nacionālajai apvienībai parasti pārmet problēmas ar ministriem, proti to, ka viņi bieži mainījušies. Dzintars uzskata, ka tas ir jāuztver ne tikai kā mīnuss, bet arī kā pluss, jo pierāda, ka ministri nav turējušies pie amatiem, bet gan pie principiem.

Gan Zīle, gan arī vairāki ministru kandidāti un citi partijas pārstāvji šodien izklāstīja savu redzējumu par prioritātēm dažādās jomās. Kols savā uzrunā uzsvēra nepieciešamību nodrošināt aizsardzības nozares finansējumu 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta, kā arī panākt pastāvīgu NATO sabiedroto klātbūtni Latvijā. Melbārde norādīja, ka galvenās prioritātes ir kultūras nozarē strādājošie cilvēki un gatavošanās Latvijas simtgadei. Savukārt Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks pauda pārliecību, ka tieslietu sistēma tiks vaļā no negodīgiem maksātnespējas administratoriem un tiesnešiem.

VL-TB/LNNK vēlētos, lai arī nākamajā valdībā tā saglabātu atbildību par Kultūras ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī Tieslietu ministriju. Tāpat starp partijas prioritārajām jomām ir Izglītības un zinātnes ministrija, Aizsardzības ministrija un Labklājības ministrija, žurnālistiem pastāstīja Zīle.

Taujāts par ministru virzīšanu, kuriem nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam, Zīle atbildēja, ka VL-TB/LNNK uzticas saviem cilvēkiem. Turklāt Naudiņš ir pārsūdzējis lēmumu par pielaides nepiešķiršanu, uzsvēra Zīle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti