Rīta Panorāma

Intervija ar Ditu Traidās

Rīta Panorāma

Intervija ar Ievu Sutugovu

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci

Mūrniece: Varētu diskutēt par balsojuma «atturēties» neskaitīšanu kopā ar «pret» balsīm

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzskata, ka deputātiem ir jāsaglabā iespēja balsojumos atturēties, bet varētu diskutēt par to, ka šo tautas kalpu balsis neskaitītu kopā ar balsīm “pret”. 

Pašreizējā kārtība nosaka, ka parlamenta balsojumos deputāti var balsot “par”, “pret” un “atturēties” un, lai pieņemtu lēmumu, “par” balsu skaitam jābūt lielākam nekā kopumā “pret” un “atturēties” nobalsojušo skaitam.

Mūrniece LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka deputātiem jābūt iespējai balsojumos atturēties, piemēram, gadījumos, kad ir iesniegts likumprojekts, kuru tautas kalpi konceptuāli atbalsta, bet zina, ka tiek gatavots labāk izstrādāts, izvērstāks un pamatotāks likumprojekts par šo pašu jautājumu.  

Atturoties balsojumā, šādā gadījumā deputāti piedāvājumu konceptuāli nenoraida, bet par šo konkrētu izpildījumu nebalso “par”.

 “Par ko varētu domāt - balsis “atturēties” neskaitīt klāt pie balsīm “pret”, lai būtu tikai “par” un “pret”, bet viņu [atturējušos] balsojums netiktu uzskaitīts kā balsojums "pret",” sacīja Mūrniece.

Viņa arī pauda, ka daudz neglītāk par tiem, kas balsojumos atturas, rīkojas tie deputāti, kas izņem balsošanas kartes, un viņu balsojums nekādi nav fiksēts, “šajā gadījumā viņi patiešām nepilda savus pienākumus un tas ir apkaunojoši”.

Jau ziņots, ka  Saeima 6.aprīlī noraidīja ierosinājumu atteikties no iespējas Saeimas deputātiem atturēties balsojumos. Tomēr diskusija par atturēšanos balsojumos parlamentā vēl varētu atsākties, jo portālā manabalss.lv ir savākti vairāk nekā vajadzīgie 10 000 paraksti iniciatīvai „Likvidēsim iespēju Saeimas deputātiem balsojumos atturēties”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti