Motocikli kopā ar neredzīgiem un vājredzīgiem pasažieriem dosies kopīgā braucienā

Vairāk nekā 50 motocikli kopā ar neredzīgiem un vājredzīgiem pasažieriem no visas Latvijas dosies kopīgā motobraucienā. Pasākumu rīko Latvijas Neredzīgo biedrība, bet akciju aizsākusi lietuviešu motobraucēja Aldona Jozaitīte-Pieva, kura jau vairākus gadus to organizē kaimiņvalstī.

Latvijā, neskatoties uz to, ka šī akcija norisinās tikai pirmo gadu, atsaucība ir ļoti liela gan no motobraucējiem, gan no potenciāliem pasažieriem.  

Madara Kalniņa: Par motobraucienu neredzīgiem un vājredzīgiem pasažieriem Sintija Ambote

  Neredzīgo biedrības pārstāve Madara Kalniņa pastāstīja, ka akcijas dalībnieki sestdien pulcēsies Juglā, Braila ielā, un dosies uz Carnikavu.

  “Akcijas virsmērķis ir tāds, ka cilvēki, kas ir neredzīgi vai vājredzīgi kopš dzimšanas, nevar iegūt braukšanas tiesības ne mašīnai, ne motocikliem, līdz ar to viņi tās sajūtas paši nekad nepiedzīvos. Savukārt tie, kas traumu gūst dzīves laikā, viņiem vislielākais zudums ir tieši spēja vadīt transportlīdzekļus, kuriem ir kādreiz bijušas tiesības un kuri to ir darījuši. Līdz ar to šī ir tāda unikāla iespēja, kā viens no mūsu līdzbraucējiem teica - dabūt to brīvības sajūtu, kas rodas braucot,” pastāstīja Kalniņa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti