Ministrs Pūce jokojot salīdzina aptaujas rīkošanu Ikšķilē ar Krimas referendumu

Otrdien, 14. maijā, valdība skatīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto modeli jaunam administratīvi teritoriālam iedalījumam. Šis jautājums tika apspriests arī šodien notikušajā koalīcijas partiju sadarbības padomē. Kā atzina VARAM ministrs Juris Pūce no „Attīstībai/Par!”, vēlāk sekos reformas sabiedriskā apspriešana un tā būs lielāka Latvijas vēsturē. Tomēr ministrs atteicās novērtēt Ikšķiles novadā notikušo iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa nobalsoja par Ikšķiles saglabāšanu kā patstāvīgu novadu.

Ella Semjonova

Atbildot uz Latvijas Radio jautājumu par aizvadītajā nedēļas nogalē Ikšķliles novadā notikušo iedzīvotāju aptauju, Pūce teica: "Notika? Krimā referendums notika?"

"Es atbildēšu citādi, ja drīkst. Mēs esam sagatavojuši ļoti lielu sabiedrisku apspriešanu. Visiem Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja paust savu viedokli, ierosinājumus, priekšlikumus, kā organizēt labāku pašvaldību teritoriju un karti. Es laipni aicināti ikvienu Ikšķiles iedzīvotāju šajā sabiedriskajā apspriešanā piedalīties, dot savus priekšlikumus, ierosinājumus, kā labāk organizēt darbu. Šī ir mūsu kopīga valsts, mums kopīgi ir jāizveido labākā iespējamā administratīvi teritoriālā karte. Arī Ikšķiles iedzīvotājiem ir jāpiedalās. Mēs esam par to. Un es esmu ļoti priecīgs, ka Latvijas pašvaldību vairākums šobrīd [no tām], kuras plāno noskaidrot iedzīvotāju viedokli, plāno arī ievērot likumu un rīkoties likumam atbilstoši, rīkot sabiedriskās apspriešanas vai aptaujas atbilstošā formā vai rīkot, piemēram, sapulces. Pašvaldības konsultējas ar mūsu ministriju, organizē likumam atbilstošā kārtībā un tādā veidā noskaidro iedzīvotāju viedokli. Ne visām pašvaldībām tas ir sanācis rīkoties atbilstoši. Tas, protams, ir bēdīgi," pauda Pūce.

Vēlāk ministrs piebilda, ka pieminējis Krimu administratīvi teritoriālās reformas kontekstā kā joku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti