Ministrs: Iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī

Iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī, un pašlaik iekšlietām nepieciešami papildu 88 miljoni eiro – intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

“Latvijā iekšlietu resors vairāku gadu garumā turēts bada stāvoklī un nav pienācīgi finansēts,” sacīja Ģirģens, norādot, ka 2019. gadā bez Eiropas Savienības fondu finansējuma iekšlietu nozares budžets ir 400 miljoni eiro. Savukārt tuvākajos divos gados gaidāms kritums, un 2021. gadā tas būs 354 miljonus eiro.

Ministrs pauda, ka iekšlietu dienesti ar šādu finansējumu nespēj iztikt: pietrūkst ekipējuma, algu, transportlīdzekļu, nepieciešamas arī apmācības. “Valsts nefinansē bāzes funkcijas. Mums gandrīz vai jāpierāda, ka ir palielinājusies akcīze degvielai, ka mēs nevaram samaksāt par atkritumu izvešanu,” sacīja Ģirģens.

Viņaprāt, Iekšlietu ministrijas budžetam jābūt 500 līdz 600 miljonu eiro robežās. Pašlaik budžetā tiek prasīti papildu 88 miljoni eiro.

Viņš arī pauda, ka iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī. “Mēs dzīvojam tādā infrastruktūrā, kas ir jau dzīvībai un veselībai bīstama. Jā, es zinu – ja šobrīd vajadzētu pieprasīt finansējumu, kopumā infrastruktūru varu salabot kopumā tikai 20-25 gadu laikā, un tam vajadzētu 148 miljonus,” sacīja ministrs.

Finansējuma atrašanai viņš piedāvā pusi no konfiscētajiem noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem novirzīt tiesībsargājošajām iestādēm un prokuratūrai. Par šādu ieceri esot saņemti iebildumi, arī no Finanšu ministrijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti