Medmāsai piespriež 1500 eiro sodu par viltota negatīva Covid-19 testa nodrošināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Prokurors piemērojis 1500 eiro sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltojusi nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, informēja prokuratūrā.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā tika saņemts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ierosinājums sākt kriminālvajāšanu pret kādu medicīnas māsu par to, ka viņa viltojusi  nosūtījumu, iekļaujot tajā nepatiesas ziņas par testējamā materiāla piederību, Covid-19 laboratoriskai diagnostikai, lai nodrošinātu negatīvu testa rezultātu kādai citai personai.

Prokurors minēto personu sauca pie kriminālatbildības par to, ka viņa tīši, personīgu motīvu vadīta, vēloties nodrošināt citai personai negatīvu Covid-19 testu starptautiskai ceļošanai, paņēma sev no deguna un kakla analīžu paraugus un sastādīja nosūtījumu koronavīrusa laboratoriskajam izmeklējumam, kuram pievienoja iepriekš paņemtos savu analīžu paraugus. Nosūtījumā viņa norādīja, ka paraugs ņemts no citas personas. 

Apsūdzētā persona pilnībā piekrita tai inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja. 

Prokurors apsūdzētajai piemēroja prokurora priekšrakstu par sodu, nosakot naudas sodu 1500 eiro, ko viņa jau ir samaksājusi, ieskaitot minēto summu Valsts kasē. 

Prokuratūra atkārtoti norāda, ka dokumenta, kas dod tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, viltošana, kā arī viltota dokumenta realizēšana vai izmantošana ir noziedzīgs nodarījums.

KONTEKSTS:

Augustā Valsts policija ziņoja par vairākiem mediķiem, kas palīdzējuši vairākiem simtiem iedzīvotāju nelegāli tikt pie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Ļaudīm par fiktīvo vakcināciju bija jāmaksā ap 200 eiro, to organizēja trīs sievietes. Divas organizēja personu meklēšanu un naudas apmaiņu, bet trešā – vakcinācijas fakta viltošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti