Mediķi snieguši palīdzību septiņiem cilvēkiem ar apsaldējumiem un ķermeņa atdzišanu

Aizvadītajā diennaktī ātrās palīdzības brigādes braukušas palīgā septiņiem cilvēkiem, kurus ar ķermeņa atdzišanu un apsaldējumiem nogādāja slimnīcā. Vairāki no cietušajiem ir cilvēki cienījamos gados, kuri, dzīvojot vieni, nonākuši nelaimē. 

Tāpēc Neatliekamās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus, kuriem ir tuvinieki sirmgalvji, šajās aukstajās dienās biežāk piezvanīt, palūgt kaimiņus viņus apraudzīt, palīdzēt sagādāt viņiem malku vai sarūpēt ēdienu ilgākam laikam.

Dienesta pārstāve Ilze Bukša Latvijas Radio sacīja, ka mediķu uztrauc tas, ka, palielinoties aukstumam, arvien vairāk bezpalīdzīgā stāvoklī nonāk vientuļi un veci cilvēki.  

Piemēram, Kurzemē mediķiem bija jāsniedz palīdzība 54 gadus vecai sievietei, kas atrasta nekurinātā mājā ar pēdu un plaukstu apsaldējumiem; Zemgalē 73 gadus vecs vīrietis aizgājis  nepiemērotā apģērbā uz šķūnīti pēc malkas, bet nav spējis atgriezties, un viņam sākās ķermeņa atdzišana, viņš nogādāts slimnīcā. Savukārt Latgalē kaimiņi pēc Rīgā dzīvojošas meitas lūguma gāja apraudzīt 82 gadus vecu sievieti, un arī viņai konstatēja nopietnu ķermeņa atdzišanu. 

Tāpat arī aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību vairākiem jauniem cilvēkiem, kuriem konstatēja ķermeņa atdzišanu un apsaldējumus, tie bijuši alkohola reibumā vai uz ielas piekauti un atstāti guļam.

Apsaldējumi un ķermeņa atdzišana - mediķu ieteikumi profilaksei

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti