Mediju uzraugs prēmē LTV valdi, bet soda televīziju par marihuānas audzēšanas sižetu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP)  nolēma noteikt prēmijas Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļiem, ņemot vērā valsts televīzijas darbības rezultātus 2014.gadā. Vienlaikus padome lēma sodīt LTV par sižetu, kas ir saistīts ar marihuānas audzēšanu un lietošanu. Tāpat pieņemts lēmums par sodu SIA „Ogres Televīzija“ saistībā ar azartspēļu pakalpojumu sniedzēja reklāmām.

Ņemot vērā valsts LTV darbības rezultātus 2014.gadā, vidējā termiņa darbības stratēģijas izpildi un kapitālsabiedrības darbības rezultātus saskaņā ar tai definētajiem finanšu un nefinanšu mērķiem, NEPLP atbalstīja prēmiju noteikšanu LTV valdes locekļiem. Šādu lēmumu NEPLP pieņēma, ņemot vērā LTV valdei noteikto uzdevumu izpildi pērn.

Prēmijas LTV valdes locekļiem tika piešķirtas divu mēnešalgu apmērā.

NEPLP norāda uz virkni LTV pērnā gada sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem un to izpildi:

  • LTV kanālu skatīšanās laika daļas pieaugums 4+ par 10% (CSOV%). Uzdevums izpildīts daļēji. LTV kanālu skatīšanās laika daļa ir augusi par 4%.
  • LTV kanālu skatīšanās laika daļas pieaugums 35-64 par 15% (CSOV%). Uzdevums izpildīts daļēji. LTV kanālu skatīšanās laika daļa auditorijā 35–64 ir augusi par 8%.
  • Līdz 2014. gada beigām palielināt LTV interneta platformu (LTV.lv + LSM.lv) sasniegto interneta auditoriju līdz 120 000 unikālajiem lietotājiem mēnesī. Uzdevums izpildīts ar uzviju. LTV interneta platformu sasniegtā auditorija 2014. gada decembrī – 194 000 unikālo lietotāju.
  • Palielināt LTV auditorijas apmierinātību ar satura kvalitāti līdz 65%. Uzdevums izpildīts ar uzviju. LTV auditorijas apmierinātība ar saturu ir augusi no 52% 2012. gadā līdz 70% 2014. gadā.
  • Panākt LTV reklāmas ieņēmumu palielinājumu par 17%. Uzdevums izpildīts ar uzviju. Pēc provizoriskajiem datiem reklāmas ieņēmumi 2014. gadā pieauguši par 31%.
  • NEPLP bija izvirzījusi uzdevumus arī satura uzlabošanā, mārketingā un pašreklāmā, finansējuma pieaugumā. LTV pašu ieņēmumi 2014. gadā pieauga par 10%, jeb 470 tūkstošiem eiro.

Tajā pašā laikā NEPLP arī lēma sodīt LTV ar 2500 eiro sodu saistībā ar jūlijā demonstrēto dokumentālo filmu „Gambija – otra Jamaika“, kas satur sižetu par marihuānas audzēšanu un lietošanu, un tas neatbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam. LTV neesot apstrīdējis šajā lietā konstatētos faktus.

Sods 5000 eiro apmērā piemērots arī SIA „Ogres Televīzija“, jo programmā vairākkārt reklamēts azartspēļu pakalpojumu sniedzējs „OPTIBET“.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti