Panorāma

Kāpēc izcērt Biķernieku mežu?

Panorāma

Noras Ikstenas grāmata par Gruziju

Apbalvo skaistākās lauku saimniecības

«Mazdzērvītes» - skaistākā lauku saimniecība Latvijā

Ar svinīgu ceremoniju Latvijas Valsts prezidenta rezidencē Melngalvju namā jau otro gadu pēc kārtas tika sveiktas skaistākās lauku saimniecības Latvijā.

"Latvijas skaistums un patiesi latviskais gars mīt lauku sētās, jo lauki ir mūsu valsts pastāvēšanas pamats un Latvijas esības stūrakmens. Tādēļ vislielākais prieks par skaistām un sakoptām lauku saimniecībām, kuras ir labākā no vizītkartēm šim dzīves veidam un veiksmīgai saimniekošanai mūsdienu lauku vidē. Dzīvojot un strādājot laukos, mācot nākamās paaudzes turpināt kopt tēvutēvu atstāto mantojumu, mēs nododam saviem bērniem arī tautas dzīvesziņu un latvisko darba tikumu. Paldies visiem, kas to dara arī šodien, neraugoties uz urbānās vides lielo ietekmi un spiedienu," sacīja Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Par "Skaistāko lauku saimniecību 2013" tika atzīta Ločmeļu ģimenes saimniecība "Mazdzērvītes" Kocēnu novadā. Ločmeļu ģimene balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina "Skaistākās lauku saimniecības 2013" statusu, apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi un citas saimniecībā noderīgas dāvanas.

Par skaistāko laiku saimniecību „Manas Saimes" draugu balsojumā, kurā piedalījās vairāk nekā 3000 Draugiem.lv lietotāju „Mana Saime" lapā, tika atzīta Dolmaņu ģimenes saimniecība „Lielkrūzes" Jaunpiebalgas novadā.

Žurnāla IEVAS Māja specbalvu par vēsturiskās vides apvienojumu ar oriģinālu saimniekošanas ideju saņēma Vjaksu ģimenes saimniecība "Garīkas" Skrundas novadā.

Produktu līnijas „Mana Saime" specbalvu par dzimtas īpašuma un Latvijas kultūrvides kopšanu saņēma Dolmaņu ģimenes saimniecība „Lielkrūzes" Jaunpiebalgas novadā.

Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tika pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem.

Konkursu "Skaistākā lauku saimniecība 2013" organizēja žurnāls „IEVAS Māja" un piena pārstrādes uzņēmuma „Food Union" produktu līnija" Mana saime".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt