Matīsa uzticību zaudējis vēl kāds RIX valdes loceklis; vārdu neatklāj

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss („Vienotība”) atzīst, ka viņš kritiski vērtē vēl kāda Rīgas lidostas valdes locekļa darbību, tomēr pagaidām viņš vēl negrasās atcelt šo valdes locekli no amata un arī neatklāj viņa vārdu. 

Intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” ministrs atzina, ka viņš iepriekš premjerministri Laimdotu Straujumu („Vienotība”) informējis, ka ir lidostas valdes locekļi, kuriem viņa „uzticība ir zudusi”.

Tomēr Matīss atteicās atklāt šo valdes locekļa vārdu, norādot, ka pagaidām vēl nav plānots viņu atbrīvot no amata, jo vēl jāizvērtē viņa darbība un  jāskatās, „kā attīstīsies notikumi”.

Ministrs arī uzsvēra, ka nebija uzstādījuma, ka būtu jāatlaiž divi vai trīs cilvēki.  Akcionāru sapulcē otrdien iztaujāti visi valdes locekļi, un bija secinājums „par vienu konkrētu valdes locekli”.

Otrdien no amata atcelts lidostas valdes loceklis Agris Balodis, kurš esot zaudējis Satiksmes ministrijas uzticību, „vienpersoniski pieņemot gan lidostas, gan valsts interesēm būtiskus lēmumus”. Ministrija gan neatklāj, kādi tieši lēmumi ir pieņemti. Baloža vietā iecelta bijušā premjera Valda Dombrovska („Vienotība”) biroja vadītāja un pašreizējā satiksmes ministra ārštata padomniece Olita Augustovska („Vienotība”).

Matīss arī trešdien raidījumā „Krustpunktā” noliedza, ka Augustovskas iecelšana lidostas valdē būtu partijas biedres iekārtošana „siltā vietiņā”, uzsverot, ka viņai ir  liela pieredze pārvaldes darbā dažādos amatos, viņa ir speciālists pārvaldības jautājumos, un lidostā tieši nepieciešams pārvaldības speciālists.  

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir Latvijas valsts akciju sabiedrība (VAS), un kapitāla daļas turētāja ir Satiksmes ministrija. Lidostas valdes priekšsēdētājs ir Aldis Mūrnieks. Valdē vēl darbojas Andis Damlics, Ilona Līce un Raimonds Rožkalns.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss par uzticību RIX valdei


Jau ziņots, ka par vēlmi iecelt „Vienotības” biedri Augustovsku lidostas valdē publiski kļuva zināms jau pagājušajā nedēļā. Premjerministre, lai gan teorētiski atzīst, ka uz amatiem valsts uzņēmumu valdēs vajadzētu rīkot konkursus, Matīsa izvēli tomēr neapšaubīja.

Gan Matīss, gan lidostas kapitāldaļu turētāja pārstāve, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa otrdien klāstīja, ka Augustovska valdē iecelta tāpēc, ka tagadējā valde netiekot galā ar noklausīšanās skandāla izmeklēšanu. Taču sestā valdes locekļa vieta tomēr netiek veidota.

Portāls pietiek.com ziņoja, ka Baloža atlaišanas iemesls varētu būt viņa parakstītā un Ģenerālprokuratūrai nosūtītā atteikšanās no cietušā statusa lietā pret bijušo „airBaltic” vadītāju Bertoltu Fliku.

Lidosta atbildē esot norādījusi, ka tā nevarot aprēķināt konkrētus zaudējumus, precīzāk - negūtos ieņēmumus, kādi tai radušies no kopumā 20 Flika atceltajiem reisiem 2011. gada septembrī. Flikam par šo epizodi tiek inkriminēta dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, bet par cietušo pagaidām pieteikusies vien „airBaltic,” prasot no bijušā vadītāja 20 000 eiro kompensāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti